Van'da, Terör Örgütü Üyelerine Mektup Götürürken Yakalandılar

Van'da, Terör Örgütü Üyelerine Mektup Götürürken Yakalandılar

Van'da Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin Yaptığı Bir Operasyonda, Terör Örgütü PKK'nın Dağ Kadrosunda Bulunan Teröristlere Aileleri ve Yakınları Tarafından Yazılan Mektuplar Elegeçirildi. Hakim Karşısına Çıkarılan 3 Kişiden 2'si, Örgüt Üyesi Olma Suçundan Dolayı Tutuklandı.

Van'da, Terör Örgütü Üyelerine Mektup Götürürken Yakalandılar

Van'da Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı bir operasyonda, terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda bulunan teröristlere aileleri ve yakınları tarafından yazılan mektuplar elegeçirildi. Hakim karşısına çıkarılan 3 kişiden 2'si, örgüt üyesi olma suçundan dolayı tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 28 Mayıs günü Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğrenci olan M.Y. ile S.Ç. ve S.D. isimli şahıslar yakın takibe alındı. Terör örgütünün dağ kadrosunda bulunan teröristlere moral amaçlı aileler ve yakınları tarafından yazılan mektupları, Van'ın Özalp ilçesine, oradan da terör örgütünün kamplarına götürecek M.Y. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından takibe alındı.

Çarşı merkezde Özalp minibüsüne binen M.Y.'yi S.Ç., sınır köyüne kadar götürecekti. Araç, şehrin çıkışında Özalp ilçe kavşağında durduruldu. Araçta bulunan M.Y., S.Ç. ve S.D. gözaltına alındı. Şahıslar, emniyetteki sorguları tamamlandıktan sonra adli mercilere sevk edildi. Mahkeme, S.D.'yi tutuksuz yargılamak üzere serbest bırakırken, M.Y. ile S.Ç. terör örgütü üyesi olma suçundan dolayı tutuklandı.

Kaynak: CHA