Van'da Terör Operasyonu

Van'da Terör Operasyonu

Van'da Terör Örgütü PKK'ya Katılmak İsterken Polis Tarafından Yakalanan ve Bugün Sabah Saatlerinde Adliyeye Çıkartılan 5 Kişi ile Kuryelik Yapan Zanlı Tutuklandı.

Van'da Terör Operasyonu

Van'da terör örgütü PKK'ya katılmak isterken polis tarafından yakalanan ve bugün sabah saatlerinde adliyeye çıkartılan 5 kişi ile kuryelik yapan zanlı tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, bir istihbarat çalışmasını değerlendiren Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, önceki gün Gürpınar polis kontrol noktasında durdurulan minibüste, terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna gitmeye çalışan A.Ç., F.S., K.D., Z.D. ve N.A., ile bunlara kuryelik yaptığı belirlenen S.K. isimli zanlıları yakalamıştı.

TEM Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgularının ardından adli makamlara çıkartılan zanlılardan Z.D. ve N.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, kurye S.K.'nin terör örgütüne eleman kazandırmak suçundan, A.Ç., F.S. ve K.D 'nin ise terör örgütüne katılmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildikleri belirtildi.

(ŞAK-MEF-MEF-D)