Van'da Terör Operasyonu: 2 Kişi Tutuklandı

Van'da Terör Operasyonu: 2 Kişi Tutuklandı

Van Emniyet Müdürlüğü Tem Ekipleri Tarafından Yapılan Operasyonda Terör Örgütü PKK'ya Katılmak İsteyen 1 Kişi ile Yardım ve Yataklık Eden 1 Kişi Tutuklanırken, Katılımcı Bir Bayan İse Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakıldı.

Van'da Terör Operasyonu: 2 Kişi Tutuklandı

Van Emniyet Müdürlüğü TEM ekipleri tarafından yapılan operasyonda terör örgütü PKK'ya katılmak isteyen 1 kişi ile yardım ve yataklık eden 1 kişi tutuklanırken, katılımcı bir bayan ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Alınan bilgilere Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekipleri İstanbul'dan gelerek Van üzerinden terör örgütünün İran'da bulunan kamplarına gitmek isteyen 2 kişi ile ilgili bilgi aldı.

TEM ekipleri terör örgütünün İran'daki kamplarına katılmak isteyen Ö.F.Ç. ile S.A. isimli kadını takibe alarak kendilerine kuryelik yapan İ.A.'ya ulaştı. Yapılan operasyonla gözaltına alınan zanlılar, TEM şubesinde yapılan sorgulamanın ardında adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgulamanın ardında tutuklanma istemi ile mahkemeye sevk edilen zanlılardan kurye İ.A. ile katılımcı Ö.F,Ç., 'örgüt üyesi olmak suçundan' tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bayan katılımcı olduğu belirtilen S.A., isimli bayan ise mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.