Van'da Terör Operasyonu

Van'da Terör Operasyonu

Van'da Terör Örgütü PKK'ya Katılmak İsterken Polis Tarafından Yakalanan ve Bugün Sabah Saatlerinde Adliyeye Çıkartılan 3 Kişi ile Kuryelik Yapan 1 Kişinin Mahkemesi Sonuçlandı. Mahkeme, Kurye ile Terör Örgütüne Katılmak İsteyenlerden Bir Kişiyi Tutuklandı.

Van'da Terör Operasyonu

Van'da terör örgütü PKK'ya katılmak isterken polis tarafından yakalanan ve bugün sabah saatlerinde adliyeye çıkartılan 3 kişi ile kuryelik yapan 1 kişinin mahkemesi sonuçlandı. Mahkeme, kurye ile terör örgütüne katılmak isteyenlerden bir kişiyi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, bir istihbarat çalışmasını değerlendiren Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, önceki gün Gürpınar polis kontrol noktasında durdurulan minibüste, terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna gitmeye çalışan E.K, T.Ö. ve E.G. ile bunlara kuryelik yaptığı belirlenen A.B. isimli zanlıları yakalamıştı. TEM Şube Müdürlüğü'ne getirilen şahısların üst aramasında kurye olan A.B. isimli şahsın montunun yaka iç kısmına zulalanmış vaziyette şifrelenmiş örgütsel doküman ele

geçirilmişti.

TEM Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgularının ardından adli makamlara çıkartılan zanlılardan E.K. ve E.G. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, kurye A.B.'nin terör örgütüne eleman kazandırmak suçundan, T.Ö.'nün ise terör örgütüne katılmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildikleri belirtildi.

(ŞAK-MET-SN-SN-Y)