Van'da Tenis Aday Hakem Kursu Başladı

Van'da Tenis Aday Hakem Kursu Başladı

Türkiye Tenis Federasyonu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Yyü) ve Van Tenis İhtisas Kulübü İşbirliği ile 'Tenis Aday Hakem Kursu' Düzenlendi.

Van'da Tenis Aday Hakem Kursu Başladı
08.06.2007 21:14 | Son Güncelleme: 08.06.2007 21:14

Türkiye Tenis Federasyonu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ve Van Tenis İhtisas Kulübü işbirliği ile 'Tenis Aday Hakem Kursu' düzenlendi.

YYÜ Sosyal Tesisleri Konferans Salonu'nda başlayan kursun açılışında konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova, tenis sporunun önemine değindi. Kumova, "Tenis ile tanışan insanların dünyaları değişmektedir. Bu yolda devam etmeniz gerektiğini sizlere özellikle hatırlatıyorum. Ülkemizde hızla gelişen branşlardan bir tanesi tenistir. Bir itirafta da bulunabilirim. Tenis branşının gelişmesine, tenis hakemliği müessesemiz yetişemedi. Ulusal ve uluslararası tenis hakemine ihtiyacımız var. Tenis ciddi de bir meslektir. Tabi bu sizin göstereceğiniz gayret ve performansa bağlıdır" dedi.

Konuşmanın ardından Türkiye Tenis Federasyonu hakem eğitmenlerinden Vedat Aras ve Buğra Öztürk tarafından, hakem adaylarına tenisin kuralları hakkında bilgiler verildi. Üç gün süreceği belirtilen kursun açılışına Van Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Emniyet Müdür Yardımcısı ve Tenis İl Temsilcisi Nail Aydın ile çok sayıda kursiyer katıldı.

(ŞAK-MET-Y)

08.06.2007 21:15 TSİ

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title