Van'da Temizlik İşçilerinden Eylem

Van'da Temizlik İşçilerinden Eylem

Van'da Şehrin Temizlik İşini Yapan Şirkete Bağlı Çalışan İşçiler, Maaşlarını Almadıkları Gerekçesiyle Önce Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz'u Ziyaret Edip Yardım İstediler, Ardında da Belediye Hizmet Binasının Önünde Oturarak Eylem Yaptılar.

Van'da Temizlik İşçilerinden Eylem

Van'da şehrin temizlik işini yapan şirkete bağlı çalışan işçiler, maaşlarını almadıkları gerekçesiyle önce Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz'u ziyaret edip yardım istediler, ardında da belediye hizmet binasının önünde oturarak eylem yaptılar.

Kardelen Temizlik Şirketi'ne bağlı olarak çalışan 400 temizlik işçisinden 20 kişilik bir grup, 6 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle Van Valiliği'ne gitti. Vali Yardımcısı Yavuz'un kabul ettiği 2 temsilci, bağlı çalıştıkları şirketin 6 aydır belediyeden ödenek alamadığı için maaşlarını ödeyemediğini belirterek sıkıntılarını dile getirdi. Daha sora Belediye Başkanlığı binasına gelen işçiler, Başkan Yenigün'ün gelmesini bekledi. Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Mehmet Yaşar'ın, Başkan Yenigün'ün

bugün gelmeyeceğini ancak Kardelen Temizlik Şirketi yetkilileriyle bir görüşme yaptığını ve 2 aylık maaşların ödeneceğini söylemesine rağmen tatmin olmayan işçiler, bütün maaşlarının ödenmesini isteyerek beklemeye başladı. Akşam saatlerine kadar bekleyen işçiler, daha sonra çıktıkları hizmet binasının önünde tekrar bir süre oturma eylemi yaptı. İşçiler, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

(ŞA-MET-OK-Y)