Van'da Seçmen Listeleri Askıya Çıktı
Haberler » Güncel » Haber

Van'da Seçmen Listeleri Askıya Çıktı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (Ysk), 29 Mart 2009'da Yapılacak Belediye, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeliği Seçimleri İçin Hazırladığı Seçmen Listelerini Muhtarlıklarda Askıya Çıkardı.

Van'da Seçmen Listeleri Askıya Çıktı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK), 29 Mart 2009'da yapılacak belediye, il genel meclisi ve belediye meclis üyeliği seçimleri için hazırladığı seçmen listelerini muhtarlıklarda askıya çıkardı.

Vatandaşlar ilk günden itibaren bağlı bulundukları muhtarlıklara giderek isimlerini kontrol etmeye başladı.

Van merkez Bahçıvan Mahallesi muhtarı Özer Aktuğ, bugün askıya alınan listelerin 5 Aralık Cuma gününe kadar kalacağını belirterek, bu süre içerisinde seçmenlerin listeleri kontrol etmesi gerektiğini söyledi.

Listede ismi olmayan seçmenin Nüfus Müdürlüğü'ne giderek kayıt olmasını isteyen Aktuğ, isim listesini alfabetik sıraya göre olduğu için seçmenin ismini bulmasının kolay olduğunu vurguladı.

Muhtarlıkta ismini kontrol eden seçmenlerden Hüsnü Duman, 20 yaşından itibaren her seçim döneminde oyunu kullandığını belirterek, önümüzdeki yerel seçim için oyunu kime vereceğinin belli olmadığını ifade etti.

Asılan listede ismini bulduğunu dile getiren İbrahim Aydın ise, seçimin milletimiz ve memleketimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Aydın, belediyenin iktidar partisinin elinde olduğunu belirterek, güçleri birleştirmek için oyunu AK Parti'ye vereceğini kaydetti. Aydın, adayın merkezden belirlenmesi yerine, seçmenlerin istediği adayın konulması gerektiğini vurguladı.(CİHAN)