Van'da Otel Olarak Kullanılan Eski Bina Alev Alev Yandı

Van'da Otel Olarak Kullanılan Eski Bina Alev Alev Yandı

Van Şehir Merkezinde Otel Olarak Kullanılan İki Katlı Bir Binada Yangın Çıktı. Belediye İtfaiye Ekiplerinin Müdahale Ettiği Yangın Henüz Kontrol Altına Alınamadı. Alevler Yükselen Yangın Mahallinde Kesif Bir Duman Tabakası Oluştu. Duman, Van'ın Hemen Hemen Her Yerinden Görülebildi.

Van'da Otel Olarak Kullanılan Eski Bina Alev Alev Yandı

Van şehir merkezinde otel olarak kullanılan iki katlı bir binada yangın çıktı. Belediye itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın henüz kontrol altına alınamadı. Alevler yükselen yangın mahallinde kesif bir duman tabakası oluştu. Duman, Van'ın hemen hemen her yerinden görülebildi.

Yangın, şehir merkezinin en işlek yerlerinden Yüzbaşıoğlu Caddesi üzerindeki iki katlı binada saat 19:30 sularında çıktı. Giriş katında dükkan bulunan binadaki yangına Van Belediyesi İtfaiye ekipleri 5 araçla müdahale etti. Binanın yapı malzemesi ahşap olduğu için alevlerin yan binalara sıçrama tehlikesi yaşandı. Mahalle sakinleri, yangını korkulu gözlerle seyretti. Yangının başlamasıyla birlikte binada bulunan vatandaşları tahliye edildiği bildirildi. İtfaiye ekipleri, alevleri kontrol altına alabilmek için bir yandan soğutma ve söndürme çalışmaları yaptı bir yandan da çatıda tahtaları ve saçları sökmeye çalıştı. Polis ekipleri, çevrede güvenlik tedbiri aldı; herhangi bir yaralanma vakasına karşı ambulanslar hazır bekletildi.

ALEVLERE ALDIRMADI, EKMEK YAPMAYA DEVAM ETTİ

Otel bulunan apartmanın altındaki fırının çalışanları ise alevlere aldırış etmedi. Çalışanlar, yangına rağmen ekmek yapmaya devam etti.

Kaynak: CHA