Van'da Olimpik Yüzme Havuzu Yapılıyor

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Olimpik Yüzme Havuzunun Yapılması İçin Hiçbir Sorunun Kalmadığını İfade Ederek, Yapılacak Tesisin Doğu Anadolu Bölgesi'nde Bulunmadığını Söyledi.

Van'da Olimpik Yüzme Havuzu Yapılıyor

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, olimpik yüzme havuzunun yapılması için hiçbir sorunun kalmadığını ifade ederek, yapılacak tesisin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmadığını söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, olimpik yüzme havuzunun yapılacağı yeri basın mensuplarına tanıttı. Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Çintimar, inşaatın yapılması için hiçbir sorunun kalmadığını ifade etti. Van Belediyesi'nin Hacibekir Mahallesi'nde bulunan Haçort Semt Sahası'nı kendilerine tahsis ettiğini vurgulayan Çintimar, tesisin yapılması için gerekli olan ihalenin de yapıldığını kaydetti. İhalenin Cemre Ticaret Turizm Limited Şirketi'nde kaldığını dile getiren Çintimar, "Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından sağlanacak ödeneklerle ilde yapılacak tesisimiz 500 kişilik bir seyirci kitlesini kapsayacaktır. 8 ayrı kulvarın bulunacağı alanlar 50-25 olarak yapılacaktır. Doğu Anadolu Bölgesi'nde yapacağımız bu tesis gibi bir tesis bulunmamaktadır. Van halkına vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük bir göle sahip olan ilimizde bu gibi tesislerin olması zorunluydu. Bu tür tesislerimizin olması müsabakaların burada yapılması kente çok büyük fayda sağlayacaktır. Bu konuda bize yer tahsisi yapan Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün'e de teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İnşaat Mühendisi Aydın Özmetin ise, inşaatın yapılacağı alanı teslim aldıklarını, çalışmalara nisan ayında başlayacaklarını belirtti. Tesisin bitme süresinin maksimum 9 ay olduğunu ifade eden Özmetin, ödenek geldiği sürece bu süre zarfında inşaatın tamamlanacağını kaydetti.

(SER-İY-RO-S)

Kaynak: İHA