Van'da, Okul Servis Ücretleri Belirlendi

Van'da, Okul Servis Ücretleri Belirlendi

Van Okul Taşıtları Kooperatifi Başkanı, okul servis ücretlerinin belirlendiğini, bu yıl yaşanan depremden dolayı herhangi bir zam yapılmadığını söyledi.

Van'da, Okul Servis Ücretleri Belirlendi

Van 31 Numaralı Umum Servis ve Okul Taşıtları Kooperatifi Başkanı Mümtaz Atacan, okul servis ücretlerinin belirlendiğini, bu yıl yaşanan depremden dolayı herhangi bir zam yapılmadığını söyledi.

Kooperatif Başkanı Mümtaz Atacan, servis ücretinin geçen yılın rakamlarıyla aynı olacağını bildirdi. Bu yıl zam yapılmamasının nedeninin yaşanan depremlerden dolayı halkı sıkıntıya düşürmemek olduğunu ifade eden Atacan, mevcut fiyatların geçtiğimiz yıl da arttırılmadığını belirtti. Atacan, 0-2 kilometreye olan mesafelere kadar 90 TL alınacağını anlatarak "Geçtiğimiz dönem gibi kilometreye göre fiyatlar artacaktır. 2 kilometreyi aşan mesafelere farklı bir ücret uygulanacaktır. Bu yıl gerek ilimizin bir afet yaşaması gerekse de insanlarımızın halen konteynır kentlerde kalışı nedeniyle bir zam getirilmesinin doğru olmayacağını kararlaştırdık. Çünkü ikametgahı farklı bir mahallede olan vatandaşımızın yarın nereye gideceği belli olmadığından gerek kendilerine destek olmak, gerekse de bizim de bir katkımızın olması nedeniyle böylesi bir karar aldık" dedi. - VAN