Van'da Offshore Yarışmaları Nefes Kesti

Türkiye Offshore Şampiyonası'nın 10. Yarışı Van'ın Edremit İlçesi Yapıldı. 10 Yarış Teknesinin Mücadele Ettiği Yarışmada 25 Turluk Parkuru Alpay Akdilek ile Kerem Tuncer'in Pilotluğunu Yaptığı Stılh Teknesi Birinci Sırada Tamamladı.

Van'da Offshore Yarışmaları Nefes Kesti

Türkiye Offshore Şampiyonası'nın 10. yarışı Van'ın Edremit ilçesi yapıldı. 10 yarış teknesinin mücadele ettiği yarışmada 25 turluk parkuru Alpay Akdilek ile Kerem Tuncer'in pilotluğunu yaptığı Stılh teknesi birinci sırada tamamladı. Stılh teknesi dün Van İskelesi'nde yapılan yarışmalarda da birinci olmuştu. Yarışmaya büyük ilgi gösteren Vanlılar, pilotların Van Gölü'ndeki kıyasıya mücadelesini nefeslerini tutarak izledi.

Van'da dün İskele sahilinde başlayan 9. etap Offshore yarışmalarından sonra şampiyonanın 10. etabı bugün Edremit İskelesi'nde yapıldı. Offshore yarışlarının heyecanı sabah saatlerinde başladı. Pazar günü olması sebebiyle vatandaşlar Edremit sahillerine akın ederek pikniklerini yapmaya başladı. Yarış tekneleri saat 11.00'de sıralama turları yapmaya başladı. Yarıştan saatler öncesinde Edremit sahilleri doldu. Van-Tatvan karayolu yarışmayı izlemek için araçlarıyla akın eden vatandaşların oluşturduğu yoğunluk sebebiyle durma noktasına geldi. Yolda yaklaşık 3 kilometrelik araç konvoyu oluştu.

Saat 14.30 sıralarında startın verilmesiyle şampiyonanın 10. etabı başladı. Van Gölü üzerinde ilk defa dün başlayıp bugün devam eden organizasyona vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar hem yarışları izledi hem de zaman zaman sahilin kıyısında yüzdü. Çocukların gölde yüzüşü ile arka planda teknelerin amansız mücadelesi güzel görüntülere sebep oldu. Van Ferit Melen Havaalanı'na inip kalkan uçaklar da teknelerle aynı kare içinde yer aldı.

Yarışmanın başından itibaren yarışı önde götüren pilotluğunu Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer'in yaptığı Stılh teknesi dün olduğu gibi yine birinci oldu. Show TV'nin canlı olarak yayınladığı Offshore yarışmasında birinci olarak tamamlayan Stılh teknesinin pilotlarına kupalarını Van Valisi Özdemir Çakacak verdi.

Yarışmada ikinciliği pilotlar Joseph ve Berna Muhlbauer çiftinin Miele teknesi, üçüncülüğü Barbaros Kutumsen ve Şerafettin Aydın'ın pilotluğunu yaptığı Marmaris Yatch Marina teknesi kazandı.

Kaynak: CHA