Van'da İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması

Van'da İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması

Van Öğretmenler Derneği (Vöder), 23 Nisan Etkinlikleri Çerçevesinde Merkeze Bağlı İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması Başlattı.

Van'da İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması

Van Öğretmenler Derneği (VÖDER), 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde merkeze bağlı ilköğretim okulları arası bilgi yarışması başlattı.

VÖDER Başkanı Aslan Sinir, eğitimde rekabetin başarı getirdiğini ifade ederek, bu sebeple 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında öğrenciler arası bilgi yarışması düzenlediklerini belirtti. Yarışmanın yerel Merkür TV'de yayınlanacağını ve her hafta 5 okulun katılımıyla etkinliğin gerçekleşeceğini anlatan Sinir, "Amacımız öğrencilerimizin başarısını desteklemektir. Bu tür yarışmalar öğrencilerin başarılarında büyük rol oynadığı için böyle bir etkinliğin yarar getireceği inancındayız. Yarışmamıza merkeze bağlı toplam 60 okulumuz katılmaktadır. Özel okullarımızı bu kapsama dahil etmedik. Çünkü okul seviyeleri ve şartların eşit olmasını istedik. Her hafta 5 okulun bulunduğu yarışmada bir okulumuz birinci olacak. 11 hafta sonunda başarılı olan okullarımıza çeşitli ödüller verilecektir" şeklinde konuştu.

(SER-MET-NÇ-NÇ-Y)