Van'da Doğalgaz Çalışmaları Başladı

Van'da Doğalgaz Çalışmaları Başladı

Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Doğalgaz İhalesini Alan Firmanın Çalışmalara Başladığını, Hattın Geçeceği Güzergahtaki İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebekelerinin Yerlerinin de Belirlendiğini Söyledi.

Van'da Doğalgaz Çalışmaları Başladı

Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, doğalgaz ihalesini alan firmanın çalışmalara başladığını, hattın geçeceği güzergahtaki içme suyu ve kanalizasyon şebekelerinin yerlerinin de belirlendiğini söyledi.

Doğalgaz ile birlikte Van ilinde büyük bir rahatlama olacağını belirten Başkan Yenigün makamında yaptığı açıklamada çalışmaların başladığı müjdesini verdi. Belediye Başkanı Burhan Yenigün, "Dün itibarıyla ilimizde doğalgaz çalışmaları başlamıştır. İlk olarak İskele Caddesi'nde yürütülen çalışmalar zamanla şehrin geneline yayılacaktır. İhaleyi alan firma şuan İskele Caddesi üzerinde hattın geçeceği güzergahta çalışıyor" dedi.

Van ilinde başlatılan doğalgaz çalışmalarının 5 yılda tamamlanacağını dile getiren Başkan Burhan Yenigün, 24 Mayıs 2008 tarihinde doğalgaz temel atma töreni düzenleyeceklerini de söyledi.

(AKK-MET-Y) 10.04.2008 18:17 TSİ