Van'da Deprem!

Van'da Deprem!

Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre 06.14'de Van'da bir deprem meydana geldi.

Van'da Deprem!

Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, saat 06.14'de merkez üssü Van Akçift köyü olan 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 38,82 enlem ve 45,59 boylamında 5 kilometre derinlikte gerçekleşen orta büyüklükteki deprem, Van merkez ve Erciş ilçesinde hissedildi.

Sabah 05.22'de merkez üssü yine Akçift köyü olan 3,8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği bildirildi.

VAN'DA BİR DEPREM DAHA

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nden alınan bilgiye göre, saat 11.59'da, merkez üssü Van'ın Muradiye ilçesine bağlı Alkansak köyü olan 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntının 5.0 kilometre derinlikte oluştuğu kaydedildi.

3 AY GEÇTİ 70 BİN KİŞİ HALA ÇADIRDA

Depremzedenin kar ve soğuk çilesi bitmiyor. Depremin ardından 300 bin kişinin terk ettiği Van'da, 70 bin yurttaş kar yağışı ve soğuğa rağmen hâlâ çadırlarda.

Van'da dün akşam yeniden başlayan ve gece saatlerinde etkisini artıran kar yağışı depremzedelerin çilesinin arttırdı.

Meteoroloji Van Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının gün boyunca devam edeceğini ifade ederek, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don uyarısında bulundu. Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı kent merkezindeki hava sıcaklığının eksi 2 ile 2 derece arasında seyredeceği belirtildi.