Van'da 'Baraj Patladı' Söylentileri Mahalleyi Tedirgin Etti

Van'da 'Baraj Patladı' Söylentileri Mahalleyi Tedirgin Etti

Van'ın Erciş İlçesinde, 10 Gündür Eriyen Karlardan Dolayı Zilan Çayı'nın Aktığı Koçköprü Baraj Göletinde Su Seviyesinin En Üst Düzeye Ulaşmasıyla, 'Baraj Patlatı' Söylentileri Halk Arasında Paniğe Neden Oldu.

Van'da 'Baraj Patladı' Söylentileri Mahalleyi Tedirgin Etti

Van'ın Erciş ilçesinde, 10 gündür eriyen karlardan dolayı Zilan Çayı'nın aktığı Koçköprü Baraj göletinde su seviyesinin en üst düzeye ulaşmasıyla, 'Baraj patlatı' söylentileri halk arasında paniğe neden oldu.

Barajda biriken fazla su Devlet Su İşleri (DSİ) görevlileri tarafından kontrollü bir şekilde dere yatağına bırakılırken, ilçe merkezine bağlı Örene Mahallesi'nde ise taşkın suları altında kalan 5 ev tahliye edildi. Akşam saatlerinde 'Baraj patladı' söylentileri nedeniyle ilçeye bağlı Yişelova Mahallesi sakinleri arasında panik yaşandı. Mahalle sakinleri evlerini terk ederek yüksek olan mahallelere gitti. Olayı duyan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, mahalleye giderek megafon aracılığıyla, yaptıkları

araştırma neticesinde böyle bir tehlikenin olmadığını ve konunun sadece söylentiden ibaret olduğunu vatandaşlara duyurmaya çalışıyor.

(NÇ-ŞAK-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA