Van'da Ağabeyini Öldüren Şahıs Tutklandı

Van'da Ağabeyini Öldüren Şahıs Tutklandı

Van'da, Tartıştığı Ağabeyini Pompalı Tüfekle Öldürdükten Sonra Evde Bulunan Yengesini ve Misafiri de Yaralayan Şahıs, Çıkarıldığı Mahkemece Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Van'da Ağabeyini Öldüren Şahıs Tutklandı

Van'da, tartıştığı ağabeyini pompalı tüfekle öldürdükten sonra evde bulunan yengesini ve misafiri de yaralayan şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, dün gece Cumhuriyet Mahallesi Çalık Sokak'ta ikamet eden M.K. isimli şahıs kardeşi M.K. ile tartışmaya başladı. Tartışma sonrasında M.K, ağabeyinin evinden ayrıldıktan kısa bir süre sonra geri gelerek kapıyı çaldı. Kapıyı açan ağabey M.K. karşısında kardeşini görünce tekrar tartışma başladı. Bunun üzerine M.K. yanında getirdiği pompalı tüfekle ağabeyini vurdu. Daha sonra içeri giren şahıs, yengesi A.K. ve evde misafir olan E.B'ye de ateş ederek yaralamalarına neden oldu. Ağabey M.K. olay yerinde hayatını kaybederken, yenge A.K. ve misafir A.B. yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Olaydan sonra kaçan M.K. kısa bir süre sonra polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ağır Suçlar Büro Amirliği'ne getirilen şahıs, yapılan sorgusunun ardından çıkarıldığı adli makamlarca 'Kasten adam öldürme ve yaralamadan' tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(ŞAK-RO-RO-Y)