Van'da 1'i Binbaşı 2 Asker Şehit Düştü

Van'da 1'i Binbaşı 2 Asker Şehit Düştü

Van'ın Başkale İlçesi Yolu Üzerinde, Plakası ve Sürücü Kimliği Belirtilmeyen Araç Şarampole Yuvarlandı. Kazada, Binbaşı Fikret Aksungur ile Uzman Çavuş İhsan Kaya Şehit Düştü.

Van'da 1'i Binbaşı 2 Asker Şehit Düştü

Van'ın Başkale ilçesi yolu üzerinde Hakkari istikametine giden, plakası ve sürücü kimliği belirtilmeyen araç şarampole yuvarlandı. Kazada, Binbaşı Fikret Aksungur ile Uzman çavuş İhsan Kaya şehit düştü.

Alınan bilgiye göre, Van'dan Hakkari'ye asker taşıyan araç, Başkale Hakkari karayolunun 10. kilometresinde şarompole yuvarlandı. Kazada, Binbaşı Fikret Aksungur ile Uzman Çavuş İhsan Kaya şehit düştü. Kazada, ayrıca, Ünal Çınar, Serhan Çapur, Ali Atlar ile Kazım Gökçalan isimli, rütbeli oldukları belirtilen askerler yaralandı.

Helikopter ile Van Asker Hastanesine getirilen yaralılardan durumu ciddi olan Kazım Gökçalan isimli asker, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

İsmi belirlenemeyen ve kazadan sonra Başkale Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan sürücü, yapılan tedavi sonrası Başkale Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla gözaltına alındı.

Kaynak: CHA