Van Canavarı Yine Sahnede

Van Canavarı Yine Sahnede

Van-tatvan Seferini Yapan Orhan Atliman İsimli Feribotun Kaptan ve Mürettebatı 'Vangölü Canavarını' Gördüklerini İddia Ettiler.

Van Canavarı Yine Sahnede

Van-Tatvan seferini yapan Orhan Atliman isimli feribotun kaptan ve mürettebatı 'Vangölü canavarını' gördüklerini iddia ettiler.

Edinilen bilgiye göre, Tatvan'dan Van'a gelmekte olan Orhan Atliman isimli feribotun kaptanlarından Maşallah Baldır ve feribot mürettebatı Tatvan ilçesi sınırlarında bulunan Zin Burnu (POR) olarak adlandırılan bölgede suyun içinde bir yaratık gördüklerini belirttiler. 10 yıldır kaptanlık yaptığını ve bu güne kadar böyle bir şey ile karşılaşmadığını ifade eden Orhan Atliman isimli feribotun 3. kaptanı Maşallah Baldır, gördüğü yaratık sonrasında 'Vangölü canavarı' olduğuna artık inandığını söyledi. Baldır, "Tatvan'dan Van istikametine geliyorduk. Necdet kaptan ve personelimiz ile birlikte Zin Burnu diye bilgiğimiz mıntıkada üzerimize doğru bir cismin yaklaştığını gördük. Önce martı sandık ama bir süre sonra hızlı bir şekilde bize doğru geldiğni farkettik. Dışarı çıktığımızda o cismin gölü yarıp bizim istikametimize geldiğini gördük. Tabii o anda heyecanlandık. Çünkü Vangölü'nde canavar olduğu söyleniyordu. Onu gördüğümüzde ne yapacağımızı şaşırdık. Karın kısmı bembeyaz sırtı siyah, yaklaşık 4 metre büyüklüğündeki yaratık suya girip çıkıyor ve çok süratli ilerliyordu. Telefon ile çekmeye çalıştım ama hava güneşli olduğundan net görüntü alamadım. Artık Vangölü canavarı olduğuna inanıyorum" şeklinde konuştu.

Van'a ulaşan Orhan Atliman isimli feribot kaptanları ve mürettebatında canavarı görmenin heyecanı yaşanırken, cep telefonu ile görüntü çeken kaptan Maşallah Baldır, çektiği görüntüyü çevredeki vatandaşlara izletti.

(AK-ŞA-ÖK-Y)