Van Belediyesi'nden Tutuklu ve Hükümlülere İftar

Van Belediyesi'nden Tutuklu ve Hükümlülere İftar

Van Belediye Başkanlığı Tarafından Ramazan Ayı Etkinlikleri Kapsamında Van M Tipi Cezaevi'nde Bulunan Tutuklu ve Hükümlülere İftar Yemeği Verildi.

Van Belediyesi'nden Tutuklu ve Hükümlülere İftar

Van Belediye Başkanlığı tarafından Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Van M Tipi Cezaevi'nde bulunan tutuklu ve hükümlülere iftar yemeği verildi.

Cezaevi etkinlik salonunda verilen iftar yemeğine Van Valisi Özdemir Çakacak, Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Yahya Akçadırcı, savcılar, AK Parti İl Başkanı Vesim Yaviç ve cezaevi personeli katıldı. İftarın açılmasından sonra kısa konuşmalarda bulunan protokol, tutuklu ve hükümlülerle iftar açmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Tutuklu ve hükümlüler adına konuşma yapan Erol Bayar ise, cezaevinde

bulundukları koğuşların boya badana ve ilaçlanması işlerinin yapılmasını, kapalı bulunan diş muayene yerinin de açılmasını talep ederken, ilin önde gelen isimleriyle birlikte iftar açmanın kendilerine moral verdiğini kaydetti. Bayar, tüm tutuklu ve hükümlüler adına teşekkürlerini dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından çaylar içildi ve iftar sona erdi.

(SER-OK-Y)

Kaynak: İHA