Van Belediyesi 609 Mevsimlik İşçiye Kadro Verdi

Van Belediyesi 609 Mevsimlik İşçiye Kadro Verdi

Van Belediyesi Bünyesinde Mevsimlik İşçi Olarak Görev Yapan 609 Kişiye Kadro Verildi. Mevsimlik İşçilere Kadro Verilmesi Sebebiyle Belediye Başkanı Burhan Yenigün, İşçi Sendikalarının Temsilcileri ve Belediye Meclis Üyeleri ve İşçilerin Hazır Bulunduğu Ortamda Protokol İmzalandı.

Van Belediyesi 609 Mevsimlik İşçiye Kadro Verdi

Van Belediyesi bünyesinde mevsimlik işçi olarak görev yapan 609 kişiye kadro verildi. Mevsimlik işçilere kadro verilmesi sebebiyle Belediye Başkanı Burhan Yenigün, işçi sendikalarının temsilcileri ve belediye meclis üyeleri ve işçilerin hazır bulunduğu ortamda protokol imzalandı.

Belediye Başkanı Yenigün, norm kadro uygulaması için çıkan yeni yasadan sonra belediye meclis üyeleri tarafından alınan karar ile mevsimlik işçilere kadro tahsis edildiğini söyledi. 609 mevsimlik işçinin kadrolu eleman durumuna geldiğini belirterek, "Bu işçilerimizin haricinde belediyemiz bünyesinde görev yapan ve yüksekokul tahsilini tamamlayan 32 işçi sözleşmeli memur ve 11 memur ise teknisyen kadrosuna geçiş yapmıştır" dedi.

Yenigün, hizmette ayırım yapmadıklarını belirterek, hizmetlerde siyasi düşünceye hiçbir zaman bakmadıklarını vurguladı. Belediye olarak her konuda halka en iyi hizmeti vermeyi prensip haline getirdiklerini dile getiren Yenigün, yeni kadro alan arkadaşlarının da aynı düşünceleri taşıması ve vatandaşa yapılacak olan hizmeti her şeyin üstünde tutmasını istedi.

Programda Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Van Şube Başkanı Harun Altın ise Yenigün'e işçi ve memur hakkını koruyup gözetlediği için teşekkür etti. Program sonunda Başkan Yenigün, makamında temsili olarak bulunan işçilere kadrolarını verdi.