Van: AK Parti Yöneticilerine Eğitim Semineri

Van: AK Parti Yöneticilerine Eğitim Semineri

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkan Vekili Abdullah Sadıksoy, Bugün Dahi Bir Erken Genel Seçim Olması Halinde Bile Parti Olarak Tam Kadroyla Hazır Olduklarını ve Hiç Bir Eksikliklerinin Bulunmadığını Söyledi.

Van: AK Parti Yöneticilerine Eğitim Semineri

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkan Vekili Abdullah Sadıksoy, bugün dahi bir erken genel seçim olması halinde bile parti olarak tam kadroyla hazır olduklarını ve hiç bir eksikliklerinin bulunmadığını söyledi.

AK Parti Van Merkez İlçe Başkanlığı tarafından, parti yöneticilere "Araştırma ve Geliştirme Eğitim" konulu bir seminer verildi. Parti binasında düzenlenen seminerin açılışında konuşan Abdullah Sadıksoy, bir süre önce yüksekokul mezunu 6 partiliye genel merkezi bünyesinde bulunan Araştırma ve Geliştirme Başkanlığı tarafından hizmetiçi eğitim verildiğini hatırlattı. Siyasi kimlik, ekonomi, dış politika ve seçim konularında eğitim alan bu partililerin, Gürpınar ve Başkale ilçelerinin dışındaki tüm ilçeleri dolaşarak, köy ve mahalle temsilcileri dahil olmak üzere bütün parti yöneticilerine eğitim verdiklerini anlatan Sadıksoy, bugün de Merkez İlçe Başkanlığı yöneticilerine yönelik bir seminer düzenlediklerini ifade etti. Sadıksoy, seminerde, özellikle demokrasi, laiklik, adalet, eşitlik, hukukun üstünlüğü ve dış politika konuları üzerinde durularak partillere geniş bilgiler verildiğini söyledi. Bu çalışmaların AK Parti İl Başkan Yardımcısı Metin Vangöl başkanlığından yürütüldüğü vurgulayan Sadıksoy, "Bizi diğer partilerde ayıran özellik 4 yıllık iktidarımız döneminde yaptığımız hizmetlerdir. Bu süre içerisinde partililere yaptığımız ve yapacaklarımız hizmetleri tek tek anlattık. Partililerin de görüş ve düşüncelerini alarak genel merkezimize bildirdik. Bu da gösteriyor ki AK Parti aynı çatı altında hep birlikte hareket eden bir ailedir" dedi.

Yaptıkları hizmetlerden dolayı alnı açık, başı dik olarak halkın arasında dolaştıklarını ifade eden Ak Parti Van İl Başkan Vekili Abdullah Sadıksoy, başta sağlık ve eğitim olmak üzere devrim denecek hizmetler gerçekleştirdiklerini kaydetti. Çalışmalarını bütün siyasi parti ve halk tarafından kabul edildiğini söyleyen Sadıksay, "Bugün seçim olsa AK Parti tam kadro ile hazırdır. Hiç bir eksiğimiz yok. Köy ve mahalle temsilcilerimize genel merkezimiz tarafından hazırlanan kitapçık ve broşürleri dahi dağıtık" şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasının ardından partililere siyasi kimlik, ekonomi, dış politika ve seçim konularında verilecek seminere geçildi.