Valilikten anlamlı proje "Engelim, Hayallerime Engel Değil"
Haberler » Yerel » Valilikten anlamlı proje "Engelim, Hayallerime Engel Değil" - Haber

Valilikten anlamlı proje "Engelim, Hayallerime Engel Değil"

- Valilikten anlamlı proje "Engelim, Hayallerime Engel Değil" Özel çocuklar hayallerinde ki mesleğin ustaları ile bir araya geldi Hayallerinde ki meslekler soruldu ardından uygun gerekli malzemeler getirildiUŞAK - Uşak Valiliği tarafından özel çocuklara sahip çıkmak, destek olmak ve onların...

Valilikten anlamlı proje

- Valilikten anlamlı proje "Engelim, Hayallerime Engel Değil"

Özel çocuklar hayallerinde ki mesleğin ustaları ile bir araya geldi

Hayallerinde ki meslekler soruldu ardından uygun gerekli malzemeler getirildi

- Uşak Valiliği tarafından özel çocuklara sahip çıkmak, destek olmak ve onların yaşamış oldukları zorlukları anlamak adına "Engelim, Hayallerime Engel Değil" projesi gerçekleştiriliyor.

Uşak Valiliği tarafından hazırlanan "Engelim, Hayallerime Engel Değil" projesi, kent merkezi, ilçe ve köylerinden 17 özel çocuğa valilik tarafından mektup gönderildi. Çocukların aileleri de bu çağrıdan dolayı mutlu olduklarını ve projenin içinde yer almaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti. Projede, özel çocuklara sahip çıkmak, destek olmak, onların yaşamış oldukları zorlukları anlamak adına, empati kurmak ve toplumla bütünleşmesine katkı sağlanması hedefleniyor. İnsanların yaratılmışların en şereflisi olarak gören bir kültür ve medeniyetin mensupları olarak çocukları teşvik etmek, onların hayatlarını kolaylaştırmak ve onları desteklemek amacıyla "Engelim, Hayallerime Engel Değil" projesini gerçekleştiren Vali Funda Kocabıyık, "Çocuklarımıza hayal ettikleri meslekleri sorduk ve bu mesleklere uygun gerekli malzemeleri tedarik ettik. Aynı zamanda çocuklarımızı ilgi duydukları mesleğin ustasıyla bir araya getirerek bu konuda eğitim almalarının da önünü açtık. Bizler, engelleri hep birlikte aşmak için buradayız. Çevremizde güzelliklerin artması ve insanımızın mutlu olması bizleri sevindirmekte ve daha güzel işler yapmak, daha büyük projelere imza atmak adına teşvik etmektedir. İnşallah, "Engelim, Hayallerime Engel Değil" projesiyle de bunu bir nebze de olsa gerçekleştirmiş olacağız. Projemizin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: Valilikten anlamlı proje "Engelim, Hayallerime Engel Değil"