Vali Yüksel'in Eşi Emine Yüksel, Dede Torun Evi'ne Konuk Oldu

Vali Yüksel'in Eşi Emine Yüksel, Dede Torun Evi'ne Konuk Oldu

Vali Yüksel'in Eşi Emine Yüksel, Dede Torun Evi'ne Konuk Oldu
CHA - Haberler | Yerel

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in eşi Emine Yüksel, vali yardımcıları ve ilçe kaymakamlarını eşleri, Pursaklar Belediyesi Dede Torun Evi'ne konuk oldu.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in eşi Emine Yüksel, vali yardımcıları ve ilçe kaymakamlarını eşleri, Pursaklar Belediyesi Dede Torun Evi'ne konuk oldu. Bayan Yüksel ve beraberindekiler, lokale büyük ilgi gösterdi.

Emine Yüksel, Ankara'nın ilçelerini tanıtmak, tarihi yerlerini keşfetmek ve kaymakam eşlerinin tanışıp kaynaşması için Ankara'nın ilçelerini tek tek ziyaret ediyor. Yüksel ve beraberindeki heyetin bu seferki durağı Pursaklar oldu. Emine Yüksel ve beraberindeki heyeti Pursaklar Kaymakamı Salih Bıçak, Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve kaymakam eşi Bilge Bıçak karşıladı.

Kaymakam Salih Bıçak'ın eşi Bilge Bıçak'ın ev sahipliği yaptığı program kapsamında, Saray Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi ziyaret edildi. Buradaki vatandaşlarla bir araya gelen Ankara Sevgi Evleri ve Çocuk Yuvası Müdürlüğü, Öğretmen Necla Kızılbağ Huzurevi ve Pursraklar Dede Torun Evi ziyaret edildi.

Türkiye'de ilk olan Dede Torun Evi'ni gezen heyet, buraya büyük ilgi gösterdi. Dede Torun Evi'ni ve Nezaket Okulu'nu çok beğenen Emine Yüksel, "İki kuşağı bir araya getirip, onlardaki saygı ve sevgi bağını güçlendirmek ve nezaket kurallarının çocuklara öğretilmesi çok önemli bir hizmettir. Bu hizmetlerin gelecek nesiller adına çok önemli olduğunu bilmeliyiz. Çocuklarımızı, milli ve manevi değerlerden kopmadan, faydalı birer insan olarak yetiştirmeliyiz ve bu konuda çok dikkatli olmalıyız. Bunu yaptığınız için sizleri tebrik ediyorum." dedi. Buradaki eğitim sınıflarını, çocuk oyun alanlarını tek tek gezen Yüksel, Nezaket Okulu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de belediyenin çalışmaları hakkında Yüksel'i bilgilendirdi. Bayan Yüksel ve beraberindeki heyetin Pursaklar'ı ziyaret etmelerinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Başkan Çetin, "Bizler, insan odaklı hizmet etmeyi ilke edinmişiz. Geçmişimizi, unutturmadan geleceğe taşımak ve iki kuşak arasındaki bağı güçlendirmek için bu projemizi gerçekleştirdik. Şimdi hanımlarımız da 'Neneler Torunlar Evi' istiyorlar. Bu da yapılan hizmetin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor." diye konuştu.

Gezinin ardından, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in eşi Emine Yüksel ve beraberindeki heyete yiyecek, içecek ikram edildi. Pursaklar Belediyesi ve Kadınlar Meclisi'nin de katkıları ile gerçekleştirilen programın sonunda, Bayan Yüksel'e Kaymakam Salih Bıçak'ın eşi Bilge Bıçak, Pursaklar hatırası bir lale hediye etti.

Vali Yüksel'in Eşi Emine Yüksel, Dede Torun Evi'ne Konuk Oldu
Vali Yüksel'in Eşi Emine Yüksel, Dede Torun Evi'ne Konuk Oldu

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title