Vali Yerlikaya, Taziye Ziyaretinde Bulundu - Haberler
Haberi Paylaş

Vali Yerlikaya, Taziye Ziyaretinde Bulundu

AA - Haberler | Yerel
Vali Yerlikaya, Taziye Ziyaretinde Bulundu

Ağrı Valisi Ali Yerlikaya, kocası tarafından öldürülen Z.Ç. isimli kadının ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ağrı Valisi Ali Yerlikaya, kocası tarafından öldürülen Z.Ç. isimli kadının ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Ağrı'nın 100. Yıl mahallesinde kocası tarafından 8 yerinden bıçaklanarak öldürülen Z.Ç'nin taziyesine İl Emniyet Müdürü Naci Kuru ve Sosyal Hizmetler Müdürü Metin Ürgün ile birlikte katılan Vali Yerlikaya, taziye çadırında bulunan vatandaşlara seslenerek, aralarındaki sorunları makul ölçüde çözüme kavuşturmaları tavsiyesinde bulundu.

Öfkenin herkesin en büyük düşmanı olduğunu ifade eden Vali Yerlikaya, 'Bir anlık öfke, bizim yaşamımızı çok olumsuz şekilde etkileyebilir. Bakın şu anda taziyesinde bulunduğumuz bir kardeşimiz toprağın altında, diğeri ise cezaevinde. Cezaevinde olan da vicdanen her gün ölecek. Böyle bir durumun hiç kimseye faydası yok. Burada bir yuvaya ateş düştüğünde yüreğimiz yanıyor. Allah kimseyi böyle imtihanlara tabi tutmasın' dedi.

Taziyede her iki ailenin de bir arada olmasının sevindirici olduğunu kaydeden Vali Yerlikaya, yetim kalan 6 çocuğa devletin sahip çıkacağını belirterek, Sosyal Hizmetler Müdürü Metin Ürgün'e işlemlerin hemen başlaması hususunda talimat verdi.

(FY-İZ-NÖZ) - AĞRI

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title