Vali Yavuz'dan Mevlid Kandili mesajı

Vali Yavuz'dan Mevlid Kandili mesajı

27.10.2020 11:05 | Son Güncelleme: 27.10.2020 11:59
Vali Yavuz'dan Mevlid Kandili mesajı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yavuz, mesajında, bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Hazreti Muhammed'in yeryüzünü şereflendirdiği, insanlık tarihinin en müstesna, en önemli hadiselerinden biri olan Mevlid Kandili'ne daha kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

Mevlid Kandili'nin, insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan, hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren bu nebevi silsilenin son peygamberi Hazreti Muhammed'in, dünyaya teşrifini müjdeleyen gece olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, "Sevgili Peygamberimizin müstesna hayatından bize gösterdiği ve vaaz ettiği iyiliği, güzelliği, doğruluğu, emaneti korumayı, insanı eşref-i mahlükat olarak görüp hakkını vermeyi, zayıf, yetim, kimsesiz ve muhtaçlara yardım etmeyi, hayırda yarışmayı, birbirini sevmeyi ve her yönüyle hayırlı bir insan olmayı en önemli vazife olarak görüp, bu şuurla hayatımızı tanzim etmeliyiz. " ifadelerini kullandı.

Vali Yavuz, mesajında şunları kaydetti:

"Bugün savaşlar, işgaller, kavgalar, bunalımlar, ümitsizlik ve güvensizlik girdabında hukuku, huzuru ve yolunu arayan dünya; Hazreti Muhammed'in getirdiği hakikat ilkelerine, onun ahlakına, rehberlik ve örnekliğine, her zamankinden daha fazla muhtaçtır. Kendisine düşmanca davrananlara karşı bile merhametli davranan yüce Peygamber, şüphesiz barış ve kardeşliğin en büyük sembolüdür. Dünyada huzur, kardeşlik ve barışın hakim kılınması için bizler de, Peygamber Efendimizin güzel ahlakını örnek alarak O'nun izinden gitmeli, O'nun evrensel mesajlarını, iman ve ibadet hayatını, yüce ahlakını, kardeşlik hukukunu, adalet anlayışını tekrar hatırlamalı, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için her zamankinden daha çok gayret göstermeliyiz. Bu vesile ile Kocaelili hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin mübarek Mevlid Kandili'ni tebrik eder, bu gecenin tüm insanlığa huzur getirmesini, barış ve esenliğe vesile olmasını temenni ederim."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Şengül Azbay

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title