Vali Yardımcısı Anteplioğlu Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Vali Yardımcısı Anteplioğlu Açıklaması

Vali Yardımcısı Anteplioğlu Açıklaması

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) olarak insan yaşamına fayda sağlayan, gelir getirici her türlü projeye destek sağladıklarını söyledi.

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) olarak insan yaşamına fayda sağlayan, gelir getirici her türlü projeye destek sağladıklarını söyledi.

Anteplioğlu, "Kırsal Gelir Getirici Projeler" kapsamında merkez ilçeye bağlı Karadere beldesinde düzenlenen süt sığırı dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, SYDV'nin iki amacının olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Amaçlarımızın birincisi maddi durum zayıf olan insanlara yardım etmek, ikincisi maddi durumu zayıf olan kendisine sağlanan bir gelirle kendi geçimini kendi temin edebilecek hale gelebilecek insanlarımıza yardımda bulunmaktır. Biz bu ikinci amacı çok önemsiyoruz. Bir çok projeyi vakıf olarak hayata geçirdik. İnsan yaşamına fayda sağlayan gelir getirici her türlü projeye destek sağlıyoruz. Projelerimizde il, ilçe ve köy gözetmeksizin yardımlarımız devam etmektedir."

Anteplioğlu, herkesin kendilerine müracaat edebileceğini ve gelir getirici proje hazırlayanlardan 2 yıl boyunca hiç bir şey istemediklerini hatırlattı.

Projelere 15 bin liraya kadar destek verdiklerini dile getiren Anteplioğlu, şunları kaydetti:

"Vatandaşımız bize yapmak istediğini söylüyor, bizde projesini hazırlayoruz. Geri dönüşüm olarak da 2 yıl hiç bir şey istemeden kendi geçimini kendi sağlasın ayaklarının üzerinde dursun diye bir şey yapmıyoruz. İkinci yıldan itibaren projeyle vermiş olduğumuz bedeli eşit taksitler halinde her yıl 6 taksite bölerek geri dönüşümü sağlıyoruz. Bu köylerimize verdiğimiz ciddi desteklerdir. Yöreye uygun projeler geliştirerek finansman desteği sağlayıp insanların geçimlerine yardımda bulunmak istiyoruz. 21 köyde 116 aileye 232 adet süt sığırı ve 348 ton süt yemi veriyoruz. Bu gün burada temsili olarak 7 ailemize 2'şer adet olmak üzere 14 adet süt sığırı verdik bunun bedeli de 1 milyon 305 bin lira tutarındadır. Kahramanmaraş dondurma şehri olması nedeniyle ciddi oranda süt ihtiyacı var. Bu dağıttığımız süt sığırlarının bu açıdan değerli olduğunu düşünüyorum."

Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Gündoğdu ise Türkiye'nin tarım ülkesi olduğunu ve nüfusun büyük çoğunluğunun geçimini tarımdan sağladığına değindi.

Gündoğdu, tarımın bir yandan insanlara istihdam oluştururken bir yandan da gayri safi milli hasıla içerisinde önemli bir yer tuttuğunu ifade etti.

Gündoğdu, Karadere Kasabası'nda dağıtım yapılan süt sığırları ve süt yemlerini vermelerindeki amaçlarının ihtiyaç sahibi vatandaşların daha iyi imkanlara kavuşmaları ve daha iyi bir gelecek teminini sağlamak olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından süt sığırlarını alan vatandaşlara belgeleri verildi. Vatandaşlara verilen 14 baş süt sığırının teslimi yapıldı.

Törene, Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Saltalı, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Özsoy, daire müdürleri, muhtarlar ve diğer ilgililer katıldı.

- KAHRAMANMARAŞ

AA - Son Dakika Haberleri

Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title