Vali ve Belediye Başkanlarının İsmiyle Lösev Adına Yardım Dolandırıcılığı

Vali ve Belediye Başkanlarının İsmiyle Lösev Adına Yardım Dolandırıcılığı

Vali ve belediye başkanlarının ismiyle LÖSEV adına yardım dolandırıcılığı Ankara, İzmir, Mersin ve Antalya'da vali ve belediye başkanının adına aradıklarını söyleyerek, LÖSEV ve dernekler adına yardım topladığı iddia edilen 4 şüpheli gözaltına alındıANTALYA - Ankara, İzmir, Mersin ve...

Vali ve belediye başkanlarının ismiyle LÖSEV adına yardım dolandırıcılığı
Ankara, İzmir, Mersin ve Antalya'da vali ve belediye başkanının adına aradıklarını söyleyerek, LÖSEV ve dernekler adına yardım topladığı iddia edilen 4 şüpheli gözaltına alındı

ANTALYA - Ankara, İzmir, Mersin ve Antalya'da vali ve belediye başkanının adına aradıklarını söyleyerek, LÖSEV ve dernekler adına yardım topladığı iddia edilen 4 şüpheli gözaltına alındı.
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yardım adı altında mağdur edilen kişilerin şikayeti üzerine harekete geçti. Yapılan çalışmalarda, şüphelilerin kullandığı telefonları dinlemeye alan polisler, şüphelilerin İstanbul'da faaliyet gösterdiklerini ve ülke genelindeki, işyeri ve şirket sahiplerini arayıp çete halinde nitelikli dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. Ağırlıklı olarak Ankara, Mersin, İzmir'de dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen M.T, M.Y., M.S., M,Ş.E., İstanbul'da yapılan operasyonla yakalandı.
Polis çetenin çalışma şeklini de deşifre etti.Şüphelilerin telefonla aradıkları işyeri veya şirketlere "Valilik Özel Kalem Müdürlüğünden Vali adına veya Vali Yardımcısı adına, Belediye Özel Kalem Müdürlüğünden Belediye Başkanı adına veya Belediye Başkan Yardımcısı adına aradıklarını" yardıma muhtaç çocuklara tedavilerinin yapılması amacıyla yardım topladıklarını, az miktar eksiklerinin kaldığını, müştekilerin bu konuda, valilik ve belediye başkanlığı adına desteklerini beklediklerini söyledikleri öğrenildi.
Ankara, İzmir, Mersin ağırlıklı olmak üzere Antalya'da da LÖSEV, Lösemili ve Engelli Çocuklar Derneği, Lösemi ve Kanserli Hastalara yardım derneği gibi dernekler adına verdikleri hesap numaralarına para havale ettirterek işyeri ve şirketleri dolandırdıkları belirlendi.
Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.