Vali, Tünelde Çalışan İşçilere Tatlı İkramında Bulundu

Vali, Tünelde Çalışan İşçilere Tatlı İkramında Bulundu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Vali, tünelde çalışan işçilere tatlı ikramında bulundu Vali Azizoğlu, Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya bağlayan Ovit Tünelinde incelemede bulunduERZURUM - Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, kendi kullandığı makam aracıyla Ovit Tünelini Erzurum'dan Rize'ye geçti.

Vali, tünelde çalışan işçilere tatlı ikramında bulundu

Vali Azizoğlu, Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya bağlayan Ovit Tünelinde incelemede bulundu

ERZURUM - Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, kendi kullandığı makam aracıyla Ovit Tünelini Erzurum'dan Rize'ye geçti. Tünelde incelemede bulunan Vali Azizoğlu, "Bu tünel Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya, Doğu Anadolu'dan da Ortay Asya'ya bağlayan en kestirme ve en hızlı yol olma özelliğini taşıyacak" dedi.

Vali Azizoğlu, incelemelerinin ardından tünelde çalışan işçilere baklava ikramında bulundu.

Bugün Erzurum'un Pazaryolu ve İspir İlçesine giden Vali Seyfettin Azizoğlu, ilk olarak muhtarlarla ve vatandaşlarla biraraya geldi. Çay bahçesinde vatandaşların taleplerini dinleyen Vali Azizoğlu, halkın sevgi seliyle karşılaştı. Eksikliklerin giderilmesi için yanındaki ilçe yetkililerine talimat verdi.

Daha sonra Erzurum'un İspir ilçesi ile Rize'nin İkizdere ilçesi arasında yapımı devam eden Ovit Tüneline geçen Vali Seyfettin Azizoğlu beraberindeki İl Emniyet Müdür vekili Cahit Şahin ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun ile tüneli bir baştan bir başa araç kullanarak geçti. Vali Azizoğlu, inşaat çalışmaları hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Tünel çıkışında işçilerle bir araya gelen Vali Azizoğlu, çalışanlara baklava ikram ederek verilen emekten dolayı tebrik etti, yaklaşan Kurban Bayramlarını kutladı.

"Ovit Tünelini araç kullanarak geçti"

Vali Azizoğlu, bu tünelin bitimiyle Karadeniz'i, Bayburt ve İspir üzerinden Erzurum'a bağlayacağını anımsattı. Tünelin, Karadeniz'i Erzurum üzerinden İran, Azerbaycan, Gürcistan üzerinden de bütün Orta Asya'ya bağlayan bir yolun başlangıcı olacağını belirten Azizoğlu, şöyle konuştu:

"Bugün Erzurum İspir Ovit girişinden 14 kilometre yol kat ederek Rize'nin İkizdere İlçesinden çıkış yaptık. Tahminen 4 yılı tamamlanan bu tünelimizi şu anda araçla geçme imkanımız oldu. Araç ile tünel geçerken yetkili arkadaşlarla gezip gördük. Tünel artık son aşamaya geldiği ve bu yılın sonunda trafiğe açılacak. Bu tünelin açılması bize şunu sağlayacak; Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya, Doğu Anadolu'dan da Orta Asya'ya bağlayan en kestirme ve en hızlı yol olma özelliğini taşıyacak. Bu bölgenin ekonomik olarak, sanayi olarak, turizm olarak hızla gelişip kalkınmasını sağlayacak. 4 yıldan bu zamana kadar mühendisinden, işçisine bütün arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. 14 kilometre gidiş ve dönüş olmakla birlikte toplam da 28 kilometrelik tüneli 4 yılda gece gündüz çalışarak, insanlarımızın hizmetine açılmış olacak. Bu vesileyle Kurban Bayramına girdiğimiz şu günlerde bayramın ülkemize barış, huzur getirmesini temenni ediyorum."

Vali, Tünelde Çalışan İşçilere Tatlı İkramında Bulundu
Vali, Tünelde Çalışan İşçilere Tatlı İkramında Bulundu
Vali, Tünelde Çalışan İşçilere Tatlı İkramında Bulundu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title