Vali Toprak ve eşi, huzurevini ziyaret etti -

Vali Toprak ve eşi, huzurevini ziyaret etti -

31.12.2013 22:10 | Son Güncelleme: 31.12.2013 22:10

İzmir Valisi Mustafa Toprak, yeni yıl dolayısıyla İzmir Huzurevi'ni ziyaret etti.

İzmir Valisi Mustafa Toprak, yeni yıl dolayısıyla İzmir Huzurevi'ni ziyaret etti.

Eşi Selime Toprak ile huzurevini ziyaret eden Vali Toprak, burada kalan yaşlıların elini öperek, yeni yılını kutladı. Karabağlar Halk Eğitim Merkezince huzurevinde düzenlenen ahşap işleme ve boyama kurslarına katılan Mehmet Yalçın Sayın ve Mecbule Bölükbaşı, kurslarda edindikleri beceriyle yaptıkları ahşap dolap ve tepsiyi Vali Toprak'a hediye etti.

- Tek şikayet mandalina

Toprak, ziyarette, huzurevi sakinlerinin verilen hizmete ilişkin görüşlerini de dinledi. Vali Toprak'a iletilen tek şikayet, İbrahim Bulut adlı huzurevi sakinin kahvaltıda yiyeceklerin yanında mandalina verilmesine yönelik eleştirisi oldu.

Kahvaltı sofrasında meyve bulunduğunu ilk defa burada gördüğünü belirten Bulut'u dinleyen Toprak, sağlıklı yaşam için güne meyveyle başlamanın önerildiğini belirtse de Bulut'u ikna edemeyince, yöneticilere, isteyene mandalina dağıtılmaya devam edilmesi, Bulut'a ise kahvaltılık tercihi olan reçelden daha fazla verilmesi talimatı verdi.

- Türkü ve şarkılar seslendirildi

Toprak çiftinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyan huzurevi sakinleri, geceye seslendirdikleri türkü ve şarkılarla renk kattı. Ümmihan Atçı'nın "Yüksek Yüksek Tepelere" adlı türküyü seslendirdiği ziyarette, aynı zamanda huzurevi korosunda görev alan Mecbule Bölükbaşı'nın söylediği şarkılar beğeni topladı.

Vali Toprak ve eşi, daha sonra, Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde tedavi gören çocukları ziyaret etti. Toprak çiftine ziyaretler sırasında, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç ve eşi Mukaddes Tunç ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer Yıldırım eşlik etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title