Vali Toprak Çeşme'de Gezi ve İncelemelerde Bulundu - Haberler
Haberi Paylaş

Vali Toprak Çeşme'de Gezi ve İncelemelerde Bulundu

Bültenler - Haberler | Güncel
Vali Toprak Çeşme'de Gezi ve İncelemelerde Bulundu

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Dünya Sağlık Örgütünün 63. Avrupa Bölge Komitesi Delegasyonuna EXPO 2020 programı kapsamında vereceği yemek öncesinde Çeşme'ye gelen Vali Toprak ilçede gezi ve incelemelerde bulundu.

Vali Toprak, Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel ile birlikte ilçe merkezinde gezerek vatandaşlarla ve esnafla görüştü. Tarihi ve turistik mekanları gezen Vali Toprak, Çeşme müzesinin ve kalesinin çok önemli bir eser olduğunu, müze ve kaleye gelen misafirlere deniz, kum, güneş turizmi yanında tarihi dokuyu gösteren kültürel değerlerinde aynı anda gezdirilmesinin önemli olduğunu, bu gibi alanların bir an önce topluma ve ziyaretçilere altyapısıyla birlikte sunmak gerektiğini, Çeşme ilçesinde yapılan onarım çalışmaları sonrasında müzeye, kaleye yeni bölümler eklenerek müzenin çeşitliliğinin artırıldığını ifade eden Vali Toprak, buradaki deniz müzesinin de çok önemli eserlere ve örneklere sahip olduğunu ifade etti. Gerek müzenin çeşitlendirilmesi, gerek kalenin korunması ve eksik olan kısımların tamamlanması, gerekse yeni teşhir ve tanzim alanlarının oluşturulması konusunda da İl Kültür ve Turizm Müdürüne ve ilgililere talimat verdi. Gezi ve incelemeleri sonrasında 63. Avrupa Bölge Komitesi delegasyonuna yemek vermek üzere ayrıldı.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title