Vali Salihoğlu, Pestil Köme İşletmelerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Salihoğlu, Pestil Köme İşletmelerinde İncelemelerde Bulundu

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, İlde Üretim Yapan Pestil Köme İşletmelerini Gezerek Firma Yetkililerinden Bilgi Aldı.

Vali Salihoğlu, Pestil Köme İşletmelerinde İncelemelerde Bulundu

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, ilde üretim yapan pestil köme işletmelerini gezerek firma yetkililerinden bilgi aldı.

Gümüşhane Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay ve Tarım İl Müdürü Hasan Irkın ile birlikte üretim yapan firmaları ziyaret eden Vali Salihoğlu, Gümüşhane'de sanayi ürünü haline gelen pestil, köme ve pestil tatlılarını üreten işletmelerin Gümüşhane'nin kalkınmasında çok önemli yerlerinin olduğunu belirtti. Vali Salihoğlu, "Üretimde kaliteyi sürekli üst seviyede tutmak zorundayız. Gelişen bu sektörün büyük yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelmeye başlaması noktasında ilimizde üretim yapan

firmalarımızın, bu rekabet ortamında güçlü olmaları gerektiğini düşünüyorum. Gümüşhane'de 15 işletmemizin üretim izni var. Firmalarımızın Ar-Ge, tanıtım, paketleme ve pazarlama dallarında ürün grubunu da çeşitlendirerek üretim yapmaları gerekmektedir" dedi.

Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay ise, Gümüşhane ekonomisine büyük katkı sağlayan firmaların ayrıca ilin tanıtım ve istihdamında büyük katkı sağladığını belirtti.

Vali Salihoğlu, işletmelerde yaptığı incelemeler esnasında pestil ve köme yapımıyla ilgili çalışmaları izlerken, işçilerle birlikte pestil de serdi.

(RE-İRT-CC-Y)

Kaynak: İHA