Vali Salihoğlu'dan Terör Uyarısı

Vali Salihoğlu'dan Terör Uyarısı

Gümüşhane'de Yaşanan Terör Olayı Sonrasında İlk Kez Konuşan Vali Enver Salihoğlu, Terörle Mücadele Konusunda Toplumun Bütün Kesimlerine Görev ve Sorumluluklar Düştüğünü Kaydetti.

Vali Salihoğlu'dan Terör Uyarısı

Gümüşhane'de yaşanan terör olayı sonrasında ilk kez konuşan Vali Enver Salihoğlu, terörle mücadele konusunda toplumun bütün kesimlerine görev ve sorumluluklar düştüğünü kaydetti.

Vali Salihoğlu, teröristlerin başı konumundaki 'Agit' kod adlı Mehmet Kalkan'ın (23) güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu yakalanarak sorgulandığını söyledi. Bölgede gerekli her türlü tedbirin alındığını belirten Salihoğlu şöyle devam etti:

"Güvenlik güçlerimiz yoğun bir çalışma yapıyorlar. İlimizde bu konuda herkes kararlıdır. Zaman zaman basına da yansıdığı şekliyle terör örgütüne yardım ve yataklık edenler olabilir. Bunu yapanlar belki korktukları için bunu yapıyor olabilir. Fakat şunun iyi bilinmesi gerekiyor ki; vatandaşlarımız devletin arkasındadır. Hep birlikteyiz. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekir. Hiçbir şekilde çekinmeden bu konuda en küçük bir hareketliliği en yakın güvenlik kuvvetlerimize en hızlı şekilde iletmeleri

gerekiyor. Bu, ulusumuzun ve ülkemizin güvenliği için çok büyük önem arz ediyor. Çünkü bu tür eylemlerin, bu tür olayların birlikte önlenmesi gerekiyor. Hep birlikte mücadele etmediğimiz takdirde olumlu sonuç almamız mümkün değildir. Adliyemiz gerekli işlemleri yapıyor. Güvenlik kuvvetlerimiz gerekli takipleri yapıyor. Sivil kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız birlikte hareket ederse, bu tür tehlikeler bertaraf edilmiş olur. Muhtarlarımızı, köy korucularımızı ve tüm yetkili kuruluşlarımızı birlikte mücadeleye

katılmaya davet ediyorum. Hepimiz aslında bu tür eylemlerden, olaylardan zarar görüyoruz. O halde mücadeleyi de hep birlikte yapmak zorundayız. Farkımız yoktur. Şu ya da bu kurumun ayrılığı farklılığı yoktur. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyorum."

Bölgede gereken düzeyde güvenlik gücünün bulunduğunu kaydeden Vali Salihoğlu, operasyonların geceli gündüzlü sürdürüldüğünü, teröristlerin yakalanmalarının ise an meselesi olduğunu sözlerine ekledi.

(OY-İRT-OK-Y)

Kaynak: İHA