Vali Özçimen, Ani Denetimlerin Sinyalini Vererek Kamu Çalışanlarını Uyardı

Vali Özçimen, Ani Denetimlerin Sinyalini Vererek Kamu Çalışanlarını Uyardı

Burdur'daki Görevinin İlk Gününde Emri Altındaki Personeli Uyaran Vali İbrahim Özçimen, Ani Denetimler Yapacağının Sinyallerini Verdi. Kamu Çalışmalarının Nasıl Gittiğini Öğrenmenin En İyi Yolunun Bürokrattan Değil, Halktan Bilgi Almak Olduğunu Söyleyen Özçimen, Hastane Gibi Kurumları Gece Yarısı Bile Denetleyeceğini Açıkladı.

Vali Özçimen, Ani Denetimlerin Sinyalini Vererek Kamu Çalışanlarını Uyardı

Burdur'daki görevinin ilk gününde emri altındaki personeli uyaran Vali İbrahim Özçimen, ani denetimler yapacağının sinyallerini verdi. Kamu çalışmalarının nasıl gittiğini öğrenmenin en iyi yolunun bürokrattan değil, halktan bilgi almak olduğunu söyleyen Özçimen, hastane gibi kurumları gece yarısı bile denetleyeceğini açıkladı. Gösterişli işlerle değil, asıl görev ve sorumluluk sahibi olduğu konularla ilgileneceğini söyleyen Vali Özçimen, kendisinin rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu'na benzetilmesi konusunda ise, "Yazıcıoğlu büyük bir insandı ancak O'nun da geçilebileceği konular var. Ben onlara talibim." diye konuştu.

Son kararname ile Muş'tan atandığı Burdur'da göreve başlayan Vali Özçimen, ilk basın toplantısını düzenledi. Valilik toplantı salonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Vali Özçimen, denetimi ve halkın içinde olmayı çok sevdiğini söyledi. Muş'ta gece yarısı kar küreme çalışmalarına katıldığını, hastane gibi yerlere ani ziyaretlerde bulunduğunu hatırlatan Özçimen, Burdur'da da aynı çalışmayı sürdüreceğini bildirdi. Özellikle yetiştirme yurtlarını kendi yöntemleri ile takip edeceğini açıklayan Özçimen, herkesin hak ettiği hizmeti alması için elinden geleni yapacağını vurguladı.

Karamsar tablolar çizenlere inat basının da desteğiyle güzel şeyler yapılabildiğini ispatlamaya çalışacağının altını çizen Özçimen, "Milletin hizmetindeyiz sözünü slogandan öteye geçireceğiz. Eğitim, sağlık, engellilerin yaşama kazandırılması gibi konulara ağırlık vereceğiz. Burdur'un önderleri ile birlikte kentin acil ihtiyaçlarını belirleyip o yönde yatırımlara yöneleceğiz." diye konuştu.

Özçimen, kendisinin adına dizi çekilen Vali Recep Yazıcıoğlu'na benzetilmesi konusunda ise şunları aktardı: "Yazıcıoğlu'nu 1982'den beri tanırım. O kaymakam iken ben onun yanında stajyerdim. Yazıcıoğlu valilik mesleğine prestij kazandırmış birisidir. Kendine has ulaşılamaz özellikleri vardır. Ama herkesin bir kişiliği var. İmkân olan konularda Yazıcıoğlu'ndan daha başarılı olmaya çalışacağım. Ama bunu bir yarış değil, halka hizmet etme imkânı bulma olarak nitelendirebiliriz." dedi.

Vali Özçimen daha sonra ilk günün yorgunluğunu bir tarafa bırakıp, Isparta ile Burdur arasındaki dağ yolunda incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Özçimen, yolda çalışan işçilerle de sohbet etti.

Kaynak: CHA