Vali Öner, Dünya Birincisi Olan Yasemin'i 'Beşi Bir Yerde' ile Ödüllendirdi

Vali Öner, Dünya Birincisi Olan Yasemin'i 'Beşi Bir Yerde' ile Ödüllendirdi

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, Dünya Dağ Kros Şampiyonası'nda Birinci Olan Yasemin Can'ı 'Beşi Bir Yerde' ile Ödüllendirdi. Vali Öner, Yasemin'in Şampiyonaya Gitmeden Önce Kendisine Birincilik Sözü Verdiğini ve Bu Sözü Yerine Getirdiğini Söyledi.

Vali Öner, Dünya Birincisi Olan Yasemin'i 'Beşi Bir Yerde' ile Ödüllendirdi
03.10.2009 14:35 | Son Güncelleme: 03.10.2009 14:35

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, Dünya Dağ Kros Şampiyonası'nda birinci olan Yasemin Can'ı 'beşi bir yerde' ile ödüllendirdi. Vali Öner, Yasemin'in şampiyonaya gitmeden önce kendisine birincilik sözü verdiğini ve bu sözü yerine getirdiğini söyledi. Öner, "Özel Altınbaşak Lisemizin değerli öğrencisi Yasemin kızımız İtalya'daki şampiyonaya gitmeden önce derece sözü vermişti. Maşallah verdiği sözü yerine getirdi. Gençlerde dünya şampiyonu olma başarısını gösterdi." dedi.

Öner, azimle çalışarak dünya şampiyonluğunu ülkeye, okuluna ve iline kazandırdığı için genç sporcuyu tebrik ederek, atletizm hayatında başarılar diledi. Öner, duygularını şu şekilde dile getirdi: "Yasemin şampiyonaya giderken 'İnşallah başarıyla döner ve ödüllendirmek bize kısmet olur demiştik'. Birincilikle döndü ve bugün hak ettiği ödülünü kendisine veriyoruz. Tabi marifet iltifata tabi olduğu için hak ettiği ödüllerden bir kısmını şimdi veriyoruz. İnşallah başarıları artarak devam eder, bize de ödül vermek kalır."

Vali Öner'in makamında gerçekleşen tören sırasında Yasemin Can'ın antrenörü Faruk Erdoğan Öztürk, Özel Altınbaşak Lisesi Müdürü Vahit Çiftçi ve İl Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz da hazır bulundu.

Milli Sporcu Yasemin Can, 6 Eylül'de İtalya'nın Campodolcino kentinde düzenlenen ve 24 ülkeden sporcuların katıldığı dünya şampiyonasında birinci olmuştu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Şu an buradasınız: Vali Öner, Dünya Birincisi Olan Yasemin'i 'Beşi Bir Yerde' ile Ödüllendirdi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 18:46:28. #1.15#
title