Vali Okutan, İldeki 77 Belediye Başkanıyla Bir Araya Geldi

Vali Okutan, İldeki 77 Belediye Başkanıyla Bir Araya Geldi

Trabzon Valisi Nuri Okutan, Kendisiyle İlgili Beklentilerin Çok Yükseldiğini, Ancak Valinin Bütün Sorunları Çözmesinin Teknik Olarak Mümkün Olmadığını Belirterek, Sorunların Ancak Birlik ve Beraberlik İçerisinde Çözülebileceğini Söyledi.

Vali Okutan, İldeki 77 Belediye Başkanıyla Bir Araya Geldi

Trabzon Valisi Nuri Okutan, kendisiyle ilgili beklentilerin çok yükseldiğini, ancak valinin bütün sorunları çözmesinin teknik olarak mümkün olmadığını belirterek, sorunların ancak birlik ve beraberlik içerisinde çözülebileceğini söyledi.

Trabzon Valisi Nuri Okutan, ildeki mevcut sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantıda, aralarında Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nun da bulunduğu ildeki 77 belediye başkanıyla biraraya geldi. Trabzon Valiliği'nde yapılan toplantının açılışında konuşan Vali Okutan, kenti tanıma amaçlı toplantıların ikincisinde ildeki yerel yöneticilerle biraraya geldiklerini ve bununla ildeki sorunları ve çözüm önerilerini tartışmayı hedeflediklerini kaydetti. Vali Okutan, daha sonra da kaymakamlar, ildeki sivil toplum kuruluşları ve medya mensuplarıyla biraraya geleceklerini kaydederek, bu toplantılardan elde edilecek sonuçlarla bir eylem planı hazırlanacağını ifade etti.

Kendisinin göreve gelmesiyle beklentilerin çok yükseldiğine de dikkat çeken Vali Okutan, valinin ildeki bütün sorunların üstesinden gelmesinin teknik olarak mümkün olmadığını söyledi. Vali Okutan, sorunların ancak birlik ve beraberlik içerisinde çözülmesinin mümkün olduğunu kaydetti.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

(MU-MU-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA