Vali Musa Çolak, Öğrenciler Fidan Dikti

Vali Musa Çolak, Öğrenciler Fidan Dikti

Türk Polis Teşkilatı'nın 166. 'ncı kutlama programı kapsamında, Bölge Trafik Müdürlüğü'ne ait ağaç sahasında, ağaç dikim töreni düzenlendi.

Vali Musa Çolak, Öğrenciler Fidan Dikti

Türk Polis Teşkilatı'nın 166. 'ncı kutlama programı kapsamında, Bölge Trafik Müdürlüğü'ne ait ağaç sahasında, ağaç dikim töreni düzenlendi. Siirt Valisi Musa Çolak, İl Emniyet Müdürü Recep Güven, kurum müdürleri ve öğrencilerin katılımı ile 500 fidan toprakla buluşturuldu. "Türkiye Çöl olmasın" sloganı ile Tema Vakfı öğrencileri Vali Musa Çolak'ı coşku ile karşıladı, günün anlam ve önemine ilişkin şarkılar söylendi.

Vali Musa Çolak fidan dikiminde yaptığı konuşmada, "Ülkemizin ağaçlandırılması milli bir meseledir. Ormanlar milli servetlerimizdir. Ağaç dikimi ve ormanlarımızın korunması öncelikli görevlerimizdendir. Bu topraklar bize atalarımızın mirası olduğu kadar, çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirastır. Çocuklarımıza yaşanabilir, temiz bir çevre ve yemyeşil bir ülke bırakmak hepimizin görevidir. Herkesin bir dikili ağacı olsun temennisiyle, bu ağaç dikim töreninin daha yeşil bir Siirt, daha yeşil bir Türkiye'ye vesile olmasını diliyorum, " diye konuştu.

Ağaç dikim töreninin sona ermesinden sonra, Vali Musa Çolak, Siirt Bölge Trafik müdürlüğünde incelemelerde bulundu. Daha sonra törene katılanlara çay ve pasta ikram edildi. Ağaç dikim törenine Vali Musa Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, İl Emniyet Müdürü Recep Güven, kurum Müdürleri, Emniyet Müdürlüğü personeli ve öğrenciler katıldı. - SİİRT

Kaynak: CHA