Vali Murat Zorluoğlu, " Ülke İçin Önemli Bir İnsanı Kaybettik"

Vali Murat Zorluoğlu, " Ülke İçin Önemli Bir İnsanı Kaybettik"

Vali Murat Zorluoğlu, " Ülke için önemli bir insanı kaybettik"ELAZIĞ - Elazığ ve ülke için önemli insanlardan biri olan Başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'i kaybettiklerini ifade eden Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Berilgen'in Elazığ ve ülke için önemli bir insan olduğunu söyledi.

Vali Murat Zorluoğlu,"Ülke için önemli bir insanı kaybettik"

ELAZIĞ - Elazığ ve ülke için önemli insanlardan biri olan Başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'i kaybettiklerini ifade eden Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Berilgen'in Elazığ ve ülke için önemli bir insan olduğunu söyledi.
Olay, bugün saat 11.45 sıralarında Fırat Üniversitesi Hastanesini Başhekimliğinde meydana gelmişti. Medikal işiyle uğraştığı öğrenilen S.G., görüşme bahanesiyle girdiği başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'i odasında 3 el ateş ederek vurmuştu. Başhekim Berilgen, 5 saatlik müdahaleye rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetmişti.
Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna gelen ve saldırıyı kınayan Vali Murat Zorluoğlu, açıklamalarda bulundu. Başhekim Berilgen'in alçakça saldırı neticesinde ölmesinin üzüntülerini daha da artırdığını aktaran Vali Zorluoğlu, çok üzgün olduğunu ifade etti.
Başhekim Berilgen ile yakın olduklarını dile getiren Vali Murat Zorluoğlu, "2,5 yıldır çok yakın olarak çalıştığım, çeşitli vesileler bir araya geldiğim ve ailecek de hukukumuz olan bir mesai kardeşimdi. Allah rahmet eylesin. Geride bıraktığı ailesine ve Elazığlı hemşerilerimize baş sağlığı diliyorum. Tabi Said hocayı ben esasında geçen yıl burada emniyet müdürlüğüne yapılan saldırıda yaralananlar için verdiği mücadeleden hatırlıyorum. Kendi ve ekibi özveriyle çalışarak o gün ve sonrasında çok değerli hizmetler verdi. Tunceli ve Bingöl'den ne zaman yaralı bir asker, polis gelse kapıda karşılayıp taburcu oluncaya kadar üst düzey alakadar olurdu. Çok iyi temiz bir Müslüman olduğuna da şahadet ediyorum" dedi.
"Geniş çaplı soruşturma başlatıldı"
Geniş çaplı bir adli ve idari soruşturma başlatıldığını vurgulayan Zorluoğlu, "Olayın siyasi bir boyutu yoktur. Terörle alaka bir tarafta bulunmuyor. Adi bir cinayet olarak duruyor. Adli ve üniversite bünyesinde idari soruşturma başlatıldı. Sonuçlarını da kamuoyuyla paylaşacağız ama böyle güzel bir insanı bu şekilde kaybetmek ilimiz ve ülkemiz için çok büyük bir noksanlıktır" diye konuştu.