Vali Minik Öğrencilerle Süt İçti
Haberler » Yerel » Vali Minik Öğrencilerle Süt İçti - Haberler

Vali Minik Öğrencilerle Süt İçti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilen “Okul Sütü Projesi” kapsamında Tekirdağ’da okul sütü dağıtımı törenle yapıldı.

Vali Minik Öğrencilerle Süt İçti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve işbirliğinde hayata geçirilen "Okul Sütü Projesi" kapsamında 'da okul sütü dağıtımı törenle yapıldı. Vali , minik öğrencilerle birlikte süt içti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilen "Okul Sütü Projesi" kapsamında Safiye-Osman Çeliker İlk Okulu'nda süt dağıtım töreni düzenlendi. Törene Vali Enver Salihoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Okul Müdürü Temraz Kayış, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Saliholğlu, sağlıklı bir neslin yetişmesinde sütün önemine vurgu yaparak, "İlimizde 11 ilçede yaklaşık 62 bin öğrencimize dağıtılacak olan sütlerle, öğrencilere süt içme alışkanlığı kazandırılacak. Öğrencilerimizin dengeli beslenmeleri ve sağlıklı gelişmelerini sağlanacaktır. Bu önemli ve anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, protokol üyeleriyle birlikte minik öğrencilere tek tek sütleri verdi. Öğrencilerle birlikte süt içen Vali Salihoğlu, sürekli süt içme alışkanlığı kazandırmanın önemine dikkat çekti. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler