Vali Mevlüt Bilici Sağlık Kuruluşların da İncelemelerde Bulundu

Vali Mevlüt Bilici Sağlık Kuruluşların da İncelemelerde Bulundu

Vali Mevlüt Bilici ve İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara Daha Sonra İlimiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Serviste İncelerlerde Bulundu.

Vali Mevlüt Bilici Sağlık Kuruluşların da İncelemelerde Bulundu

Vali Mevlüt Bilici beraberinde İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara ile birlikte Erkilet Cami Kebir Mahallesinde yapımı tamamlanan 200 yataklı Emel- Mehmet Tarman Çocuk Hastalıkları Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Başhekim Op. Dr. Özkan Köse ile görüşen Vali Mevlüt Bilici burada yaptığı açıklamada, hayırsever iş adamımız Mehmet Tarman'ın desteği ile yaptırılan çocuk hastanesinin İlimiz ve bölge İllerimize hizmet verecektir dedi.

Emel - Mehmet Tarman Çocuk Hastanenin bölgemizde yoğun bakım ünitesi bulunan tek çocuk hastanesi olduğunu dile getiren Vali Mevlüt Bilici, 0-14 yaş arası çocukların muayene ve tedavilerinin yapılabileceğini ve çocuk hastalıklarının tüm dalları ve üst uzmanlık alanları birlikte hizmet verecek olan hastanemizde, biri acil olmak üzere 6 adet ameliyathane ve 17 adet poliklinik hizmetinin de verileceğini belirti.

Vali Mevlüt Bilici ve İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara daha sonra İlimiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil serviste incelerlerde bulundu.

Burada Başhekim Doç. Dr. Hüseyin Arınç tan sunulan hizmetler hakkında bilgiler alan Vali Mevlüt Bilici, hasta ve hasta yakınları ile sohbet etti.