Vali Kocatepe: İnsanlar Barış İstiyor
Haberler » Güncel » Vali Kocatepe: İnsanlar Barış İstiyor - Haber

Vali Kocatepe: İnsanlar Barış İstiyor

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, insanların barış ve huzur istediğini, terör korkusuyla yaşamak istemediğini söyledi.

Vali Kocatepe: İnsanlar Barış İstiyor

Valisi , insanların barış ve huzur istediğini, terör korkusuyla yaşamak istemediğini söyledi. Barış sürecinin kamuoyundaki yansımalarının çok iyi olduğunu değerlendiren Kocatepe, "İnsanlar şehit cenazeleriyle karşılaşmak istemiyor. Anneler doğuya asker, polis ve kamu görevlisi olarak gönderdiği evladını şehit olarak karşılamak istemiyor." dedi.

Vali Kocatepe, Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Emniyet Müdürü Metin Aşık ve beraberindekileri makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Kocatepe, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, terörün sona ermesi temennisinde bulundu. Doğu insanının baskı altında yaşadığını aktaran Kocatepe, "Doğudaki yaşayan insanlarımız da bu sıkıntının içindeler. Belki onlar çok daha fazla sıkıntı çekiyorlar. Bir yandan terörist baskısı var, bir yandan da manevi baskı altındalar. Bu nedenle Türkiye kamuoyu şu anda barış ve huzuru istiyor. Terörle yaşamak istemiyor." diye konuştu.

Barış sürecinin iyi işlediğini de kaydeden Kocatepe konuşmasını şöyle tamamladı: "Geçtiğimiz günlerde yapılan Akil İnsanlar toplantısı kamuoyuna güzel bir mesaj oldu. Toplum önüne, herkesin bildik sözleri söyleyeceği bir kamu görevlisiyle çıkmak maalesef kamuoyu önünde çok olumlu izlenimler vermiyor. Ön yargılar ortaya çıkıyor. Seçilen kişiler tamamen düşünülerek bilinçli yapılan seçimler. Onlar toplumun her kesimini temsil eden insanlar. Toplumda farklı sesler çıkaran insanlar. Bunların hepsi bir araya gelerek, ülkenin huzur ve güven ortamı istediğini kendi üsluplarıyla insanlara anlatacaklar. Kamuoyunun da bunları hoş karşılayacağını bekliyoruz. İnşallah kısa zamanda ülkemiz bu terör belasından kurtulur. Ekonomik kalkınmasını daha üst seviyelere taşır."

Kaynak: CHA