Vali Kırlı, Gelibolu'da İncelemelerde Bulundu

Vali Kırlı, Gelibolu'da İncelemelerde Bulundu

Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, İncelemelerde Bulunmak Üzere Geldiği Gelibolu İlçesinde Vatandaşların Sorunlarını Dinledi.

Vali Kırlı, Gelibolu'da İncelemelerde Bulundu

Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Gelibolu ilçesinde vatandaşların sorunlarını dinledi.

Çanakkale Valisi Orhan Kırlı ve beraberindeki heyetin ilk durakları Bolayır beldesi oldu. Bolayır Belediye Başkanı Ferit Erdoğan'ı makamında ziyaret eden Vali Kırlı, daha sonra sahilde incelemelerde bulundu. Sahilde yapılan incelemelerde bu bölgenin turizme açılabilmesi ve vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi için yapılacak projeyle sahilin mera vasfından çıkartılması gerektiği ifade edilirken, sahilde karşılarında Vali Kırlı'yı gören vatandaşlar sahil yollarının yapılması için Kırlı'dan söz aldı.

Vatan şairi Namık Kemal'in mezarının bu beldede olduğunu belirten Vali Kırlı, Başkan Erdoğan'dan ünlü şairi anma etkinliklerinin daha zengin bir içerikle yapılması isteğinde bulundu. Vali Kırlı, buradaki incelemelerini tamamladıktan sonra Evreşe beldesine geçerek, incelemelerde bulundu.

İncelemelerini tamamladıktan sonra Gelibolu Belediye Başkanı Cihat Bingöl'ü makamında ziyaret eden Vali Orhan Kırlı, "İlimizin turizm kaynağı olan Saros körfezini buradaki belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve diğer daire müdürleriyle birlikte yerinde görmek, sorunlarını incelemek istedik. Belediye başkanlarımızın ortaya koyduğu sorunlara birlikte cevap aramaya çalıştık. Bu nedenle çok olumlu bir gezi ve inceleme oldu. Gelibolu ayrıca bizim ve Türkiye'nin çok önemli bir bölgesidir. Karayolunun

asıl bu bölgeye yapılması gerekiyor. Korudağ'a kadar gelen duble yolun Gelibolu'ya kadar veya Eceabat'a kadar uzanması için arkadaşlarımızla bütün çabalarımızı ortaya koyuyoruz" dedi.

Vali Kırlı, gazetecilerin Çokal Barajı ile ilgili sorusu ise şu yanıtı verdi:

"Çokal Barajı'nın yüzde 36 'lık fiziki kısmı tamamlandı. Planlarda 2009 yılında tamamlanması öngörülüyor. Böyle büyük bir yatırımın durması söz konusu olamaz. Mutlaka devam edecektir. İlin valisi olarak bunun takipçisi olacağım. Çünkü bu baraj bizim için hayatı bir önem taşıyor. Çokal Barajı bizim Atatürk Barajımız olacak."

Vali Kırlı, yapılmak istenen Gelibolu-Şarköy yoluna da değinerek, "Gelibolu-Bolayır-Kavak ve Evreşe belediye başkanlarımızın ortak önerisi olarak Gelibolu- Şarköy sahil yolunun yapılması konusu gündeme getirildi. Bu öneri doğrultusunda yolu görmek istedim ve bu yol üzerinden Gelibolu'ya geldim. Tabii ki bu yolun greyderle açılması kolay, ancak yapılması biraz zaman alabilir. Bazı köy yollarımıza bu şekilde bağlantılar yaptık, inşallah bunu da yaparız" diye konuştu.

(AÖ-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA