Vali Hatipoğlu Bandırma'daki Köylerde İncelemelerde Bulundu

Vali Hatipoğlu Bandırma'daki Köylerde İncelemelerde Bulundu

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, İl Genelinde 260 Köye Parke ve Yol Yapımı İçin 4 Milyon YTL'den Fazla Yatırım Yapıldığını Belirterek, "Bizim Amacımız Şehir Merkezlerinde Ne Varsa Köylerimizde de Olmasıdır. İnsanlarımız Köylerini Terk Etmesin, Şehirdeki İmkanları Köylerinde de Bulsunlar İstiyoruz" Dedi.

Vali Hatipoğlu Bandırma'daki Köylerde İncelemelerde Bulundu

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, il genelinde 260 köye parke ve yol yapımı için 4 milyon YTL'den fazla yatırım yapıldığını belirterek, "Bizim amacımız şehir merkezlerinde ne varsa köylerimizde de olmasıdır. İnsanlarımız köylerini terk etmesin, şehirdeki imkanları köylerinde de bulsunlar istiyoruz" dedi.

Vali Selahattin Hatipoğlu, Bandırma'ya bağlı 15 köyde çeşitli incelemelerde bulundu. Aksakal Beldesi'nde karşılanan Vali Hatipoğlu, Bandırma Kaymakamı Salih Keser, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Akif Okur, İl Genel Meclisi üyeleri Ahmet Okbay, İsmet Koçyiğit ve Hayati Özgür, AK Parti İlçe Başkanı Adem Şener, Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, birlikte ilk olarak Doğa ve Kirazlı köylerinde yapılan yol ve parke çalışmalarını inceledi. Köydes projesi kapsamında köylerde yapılan çalışmaların önemine değinen Vali Hatipoğlu, bugüne kadar 260 köye 4 milyon YTL'den fazla yatırım yapıldığını söyledi. Amaçlarının şehirlerdeki imkanları köylere de taşımak olduğunu kaydeden Hatipoğlu, "Bugün hemen hemen Bandırma'nın önemli bir kesiminin bugün yerinde incelemelerde bulunduk. Gördüğünüz gibi çok güzel kaliteli hizmetler yapılmaktadır. Amacımız bütün köylerin meydanlarını parke taşlarla döşemektir. Daha güzel hizmetleri, açılışları birlikte yaşayacağız. Toplam 260 köye 4 trilyon civarında yatırım yapıldı. Köylerinde katkılarını alıyoruz. Örneğin köy işçiliği üstlenince daha fazla çalışma yapabiliyoruz. Biz şehirdeki vatandaşlarımız nasıl hayatları idame ettiriyorsa, hangi imkanları varsa köylerimizde de onlar olsun istiyoruz. Bunun için İl Genel Meclisi'nin almış olduğu kararla 260 köyümüzde meydanlara parke taş döşemesi yapıyoruz. Şehir merkezinde ne varsa köy merkezinde de o olsun. İnsanlarımız köylerini terk etmesinler, köylerde yaşasınlar. O imkanları köylerinde de bulsunlar istiyoruz" dedi.

Vali Hatipoğlu'nun Doğa Köyü ziyareti sırasında yanına gelen çocuklar, köye internet kafe istediklerini söyledi. Çocuklara internet konusunda yardımcı olacağını söyleyen Hatipoğlu, çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafıda çektirdi. Hatipoğlu ve beraberindekiler Doğa ve Kirazlı köylerinden sonra Yeşilçomlu, Akçapınar, Eski Ziraatli, Yeni Ziraatli, Emre, Çakıl, Dedeoba, Mahbubeler, Külefli, Çepni, Gölyaka ve Orhaniye köylerinde de incelemelerde bulundu. Vali Hatipoğlu, Gölyaka-Kocagöl köyleri arasındaki 4,5 kilometrelik yolunda yapımının da 2008 yılı Köydes programına alınacağını da kaydetti. Vali Hatipoğlu ziyaretlerin ardından akşam saatlerinde Balıkesir'e döndü.

(MEY)

01.08.2007 21:22 TSİ

Kaynak: İHA