Vali Harput, iş adamı Mehmet Yıldız'ın yaptırdığı 'Eğitim Vadisi'ni gezerek sorunları çözeceklerini söyledi

Vali Harput, iş adamı Mehmet Yıldız'ın yaptırdığı 'Eğitim Vadisi'ni gezerek sorunları çözeceklerini söyledi

Bursa Valisi Şehabettin Harput, adaletin ve eşitliğin sağlanmadığı gerekçesiyle Eğtim Vadisi'nin inşaatını durduran iş adamı Mehmet Yıldız'ın eşi Sevim Yıldız adına yaptırdığı Mesleki Eğitim Kampüsü'nü gezerek gerekli sorunları çözeceklerini söyledi.

Vali Harput, iş adamı Mehmet Yıldız'ın yaptırdığı 'Eğitim Vadisi'ni gezerek sorunları çözeceklerini söyledi

Bursa Valisi Şehabettin Harput, adaletin ve eşitliğin sağlanmadığı gerekçesiyle Eğtim Vadisi'nin inşaatını durduran iş adamı Mehmet Yıldız'ın eşi Sevim Yıldız adına yaptırdığı Mesleki Eğitim Kampüsü'nü gezerek gerekli sorunları çözeceklerini söyledi.

Göreve geldikten sonra İnegöl ilçesine vali olarak ilk kez gelen Şehabetin Harput, İnegöl'de Mehmet Yıldız tarafından yaptırılan ve geçtiğimiz günlerde bazı sorunları öne sürerek inşaatın yapmını durduran Eğitim Vadisi'ni gezdi. Daha sonra ilçede yapımı devam eden Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi'nde bazı incelemelerde bulunduktan sonra İnegöl Kaymakamlığı ile belediyeyi ziyaret ederek ilçeyle ilgili brifing aldı.

Vali Şehabettin Harput'a, Vali Yardımcısı Celalettin Yüksel, İnegöl Kaymakamı Durmuş Gençer, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Burhan Alıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Necmettin Esen, Bayındırlık İl Müdürü Ali Özyurt, Tedaş İl Müdürü İbrahim Yerim, İnegöl Jandarma Komutanı Yzb. İbrahim Yağız, Emniyet Müdürü Nusret Kızıltaş ve ilçedeki kurum müdürleri de eşlik etti.

İlk önce Orhan İnegöl Köftecisi'nde onuruna verilen yemeğe katılan Vali Harput, burada Bursa ve İnegöl'deki daire müdürleri ile basına kapalı olarak yarım saatlik bir toplantı yaptı. Toplantının ardından işadamı Mehmet Yıldız tarafından inşaatı çeşitli nedenlerle durdurulan Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü inşaatında incelemelerde bulunan Vali Harput, çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Türkiye'ye örnek gösterilecek eğitim kampüsünü yerinde incelemek ve sorunların çözümü noktasında çalışmalar yapmak için İnegöl'e geldiğini ifade eden Vali Harput, "İş adamımız çeşitli nedenlerden dolayı kampüs inşaatını durdurdu. Biz de gelinen son durumu yerinde görme imkanı bulduk. Burada bir vatanseverlik örneği gösteren işadamımız Mehmet Yıldız'a teşekkür ediyorum. 35 milyon dolara mal olacak olan bu kampüsün ihtiyaç ve sorunlarını tespit ettik. Gerekli çalışmaları yapacağız" dedi.

İşadamı Mehmet Yıldız'dan övgüyle bahseden Vali Harput, şöyle konuştu: "Bursa'mızda ve ülkemizdeki teknik eleman ihtiyacını karşılayacak olan bu muhteşem eserlerin tamamlanması noktasında büyük bir özveri gösterilmiş. 28 binadan oluşan komplekste her binanın müstakil ve birbirleriyle ilişkilerinden dolayı ihtiyaçları var. Binlerce insanın eğitim göreceği kampüsün tamamlanması noktasında bizler de üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Hiçbir sıkıntı yaşanmaması için elektrik, su, kanalizasyon, haberleşme, doğalgaz gibi okulun bitimiyle alakalı yaşanan sorunları açılış gününe kadar eş zamanlı olarak tamamlanması için uğraşacağız."

İşadamı Mehmet Yıldız ise Bursa Valisi Şahabettin Harput'un kendisine bir müjde verdiğini ve söylediğinin gerçekleşmesi durumunda okulları bitirerek eğitime kazandıracağını söyledi. Orman Bakanlığı ve çeşitli kurumları eleştirerek ticaret yaşamında kendisine eşitlik sağlanmadığı için böyle bir karar aldığını hatırlatan Yıldız, "Eğer valimiz söz verdiği gibi şahsıma eşitliğin sağlandığına yönelik bir bilgiyi ulaştırırsa ben de söz verdiğim tarihte kampüsü teslim edeceğim. Ben verdiğim sözümün arkasındayım" şeklinde konuştu.

İşadamının bu sözleri üzerine Vali Harput, "Biz verdiğimiz sözümüzü tutarız. Devletin görevi adaleti, eşitliği, hakkaniyeti sağlamaktır. Siz bu konuda müsterih olun" dedi.

Vali Harput daha sonra beraberindeki heyetle ilçe merkezinde yine İşadamı Mehmet Yıldız tarafından yaptırılan İstaş Kentaş İlköğretim Okulu, hayırsever İşadamı Metin Çelik tarafından Türkiye'de ilk kez bir ilçede açılacak olan Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi inşaatında da incelemelerde bulundu.

Daha sonra İnegöl Kaymakamlığı'nda ilçeyle ilgili ilçe Kaymakam Durmuş Gençer tarafından brifing alan Vali Harput sonrasında ise İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı da makamında ziyaret etti. Buradaki ziyarette Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı eğitime verdiği destek nedeniyle kutlayan Vali Harput, "Gençler bizi geleceğin Türkiye'sine taşıyacaklar. Yaptığım incelemeler sırasında sizlerin gerek arsa bağışı gerekse de eğitime yaptığınız destekler takdire şayan. Bu nedenden dolayı sizleri kutluyorum" diye konuştu.