Vali Güzeloğlu, Kavak Osb'de İncelemelerde Bulundu

Vali Güzeloğlu, Kavak Osb'de İncelemelerde Bulundu

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kavak Organize Sanayi Bölgesi'nin (Osb) Yatırım Maliyetinin Toplam 6 Milyon YTL Bulduğunu Belirterek, Osb'nin 2008 Yılı İçinde 500 Kişiye İstihdam Sağlayacağını Söyledi.

Vali Güzeloğlu, Kavak Osb'de İncelemelerde Bulundu

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kavak Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yatırım maliyetinin toplam 6 milyon YTL bulduğunu belirterek, OSB'nin 2008 yılı içinde 500 kişiye istihdam sağlayacağını söyledi.

Kavak OSB'nin yapımına devam eden elektrik enerji trafosu ve OSB ana hat yollarının son durumu hakkında çeşitli incelemelerde bulunan Vali Güzeloğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Aslan Karanfil, Kavak Belediye Başkanı Bahri Kesici, Kavak Kaymakamı Yusuf Özdemir'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

OSB'nin Samsun için çok faydalı olacağını belirten Vali Hasan Basri Güzeloğlu, OSB'nin yatırım maliyetinin toplam 6 milyon YTL bulduğunu kaydetti. OSB'nin 2008 yılı içinde 500 kişiye istihdam sağlayacağın vurgulayan Vali Güzeloğlu, OSB'nin altyapısına yönelik ciddi çalışmaların yapıldığına dikkat çekti. Vali Güzeloğlu, "Samsun'un her köşesine, her yöresine, gelişme ve kalkınma adına planlı gelişmenin hızlı yararlı emin adımlarını taşıyoruz. Kavak OSB'de giderek güçlenen gelişen altı işletmede 130 kişi barındırıyor" dedi.

OSB'de bu yıl sonunu kadar üç fabrikanında faaliyete geçeceğini dile getiren Vali Hasan Basri Güzeloğlu, OSB'nin doğrudan Ankara yoluna bağlantılı olmasıyla bölge bakımından tercih edilebilir, sebepleri arasında olabileceğini ifade etti. OSB'nin Türkiye Elektrik İletişim A.Ş. ile yapılan proje ve protokolleçerçevesinde elektirik alt yapısının tamamlandığını aktaran Vali Güzeloğlu, "Kavak OSB'nın hızlı gelişimini görmenin heyacanını yaşıyorum. OSB'nin daha da güçlenmesini ve yatırımcıların beklentilerinin giderilmesine yönelik yoğun bir çaba harcıyoruz. Geçen sene sanayicilerin iki temel isteği vardı. Birincisi, enerji altyapısında kesintisiz ve güçlü bir enerji sağlanması ve ikincisi enerji konusunda ilerleyen dönemlerde gerekli olabiyecek enerji ihtiyaçlarını kurgulayarak planlama çalışmasının yapılmasıydı. Biz de bu doğrulta çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Ardından Asarcık ilçesine geçen Vali Güzeloğlu, burada görevine yeni atanan Asarcık Kaymakamı Adem Çelik'i ziyaret etti. Vali Güzeloğlu, Asarcık ilçesinde önümüzdeki dönem eğitim-öğretime başlayacak olan 3-6 yaş Anasınıfı Okulu'nu ve Çok Programlı Lise'nin yeni yapılan binası ile ilgili yerinde tespit yaparak bilgi aldı. Ziyarete Samsun Sağlık İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli'de hazır bulundu.

(OE-SA)