Vali Güler: "Mübarek Gün Ama İçimizde Ateş Var"

Vali Güler: "Mübarek Gün Ama İçimizde Ateş Var"

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın Şehit Ailelerine Verdiği İftar Yemeğinde Konuşan İstanbul Valisi Mummer Güler, "Bugün Mübarek Bir Gün Ama İçimizde Ateş Var. 15 Evladımızı Şehit Verdik" Diyerek Üzüntüsünü Dile Getirdi.

Vali Güler:

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın şehit ailelerine verdiği iftar yemeğinde konuşan İstanbul Valisi Mummer Güler, "Bugün mübarek bir gün ama içimizde ateş var. 15 evladımızı şehit verdik" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının yemekhanesinde verilen yemeğe İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah eşleri ile birlikte katıldı. İftar yemeğinde 333 şehit ailesi ve yakınlarının yanı sıra çok sayıda il emniyet müdür yardımcısı ve şube müdürü de hazır bulundu. İftar yemeğinin ardından yapılan açıklamalarda ise son 24 saat içerisinde meydana gelen terör olayları yer aldı. İftar yemeğinin ardından konuşan İstanbul Valisi Muammer Güler, "Bu iftar, tüm şehit

ailelerine İstanbul Emniyet Müdürümüz ve eşi tarafından verildi. Bu iftar şehit aileleri ile beraber olduğumuzu, birlik beraberlik içinde olduğumuzu, onların hatırasını daima canlı tuttuğumuzu, onlara sahip olduğumuzu vefa duygusu gösterdiğimizin özel bir örneğidir" dedi.

"BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

13 askerin şehit edildiği olayın hatırlatılması üzerine Güler, "Bugün mübarek bir gün ama içimizde ateş var. 15 evladımızı şehit verdik. Anneleri babaları büyük üzüntü duyuyorlar. Onların bütün acısı bizim de yüreğimizde ama bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine onların Allah katında olduğu gibi milletin vicdanında mahkum olduklarını biliyorum. En kısa zamanda layık oldukları cezaya çarptırılacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu mücadele azmi ve kararlılığını Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik

güçleri ile ortaya koymuştur. En yakın zamanda gerekli cezayı bulacaklardır. Ve kınıyorum bu menfur saldırıyı. Evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Şehit aileleri ile her zaman beraberiz. Onların her zaman sahibiyiz. Onlar bu ülkenin gerçek sahibi. Biz de onların hatırasına her zaman sahip çıkacağız. Bu konudaki birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz. Hayırlı kandiller diliyorum" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ise, "Şehit aileleri ile bir arada bulunmaktan mutluyuz. Ancak dün şehit verdiğimizden dolayı da üzüntülüyüz. Allah'tan rahmet diliyorum dünkü şehitlerimize. İnşallah bu son olur ve başka şehit vermeyiz. Burada 333 şehit ailemizle beraberiz. Şehit ailelerimize bugüne kadar sahip çıktığımız gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu polis şehidimizin ailesi olur, asker şehidimizin ailesi olur hiç önemli değil. Millet olarak daima şehidine sahip çıkan

bir milletiz. Vatan sağolsun dünkü şehitlerimizden dolayı ama inşallah başka şehit vermeyiz" şeklinde konuştu.

AVCILAR'DAKİ PATLAMA

Avcılar'da dün meydana gelen bombalı saldırı olayına ilişkin bir soru üzerine Cerrah, "Saldırı olayını inceliyoruz. Ne olduğu şuanda belli değil. Çöp bidonunun içindeki malzemenin ne olduğu belli değil" dedi. Cerrah, "Gözaltı var mı?' sorusuna ise "Şu anda yok" cevabını verdi.

(AS-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA