Vali Güler'den Dolmabahçe Sarayı'nda Resepsiyon

Vali Güler'den Dolmabahçe Sarayı'nda Resepsiyon

Cumhuriyetin Kuruluşunun 84. Yıl Dönümü Nedeniyle İstanbul Valisi Muammer Güler, Dolmabahçe Sarayı Hasbahçe'de Resepsiyon Verdi.

Vali Güler'den Dolmabahçe Sarayı'nda Resepsiyon

Cumhuriyetin kuruluşunun 84. yıl dönümü nedeniyle İstanbul Valisi Muammer Güler, Dolmabahçe Sarayı Hasbahçe'de resepsiyon verdi.

Resepsiyona 1. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Koçman ve eşi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve eşi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ve eşi, yabancı misyon şefleri, 9. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, sanatçılar Cüneyt Arkın, Orhan Gencebay ve Gönül Yazar ile iş adamlarının bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyonun ardından Belediye Başkanı Topbaş, Vali Güler ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Koçman'ın eşi Hülya Koçman'la birlikte butona basarak, Boğaziçi Köprüsü ile Kız Kulesi arasında 16 ayrı noktadan 15 dakikalık müzikli havai fişek gösterisini başlattı.

İstanbul Boğazı üzerinde yaklaşık 250 metre yükselen havai fişeklerin koreografisi, besteci Tuluyhan Uğurlu'nun Cumhuriyet Bayramı için hazırladığı özel beste eşliğinde gerçekleştirildi.

Gösteri nedeniyle Boğaziçi Köprüsü de bir süre araç trafiğine kapatıldı.

Gösteri kapsamında ayrıca 250 balıkçı teknesi, İstanbul Boğazı'nda Fener alayı geçişi gerçekleştirdi.

Ortaköy, Beşiktaş, Dolmabahçe, Kabataş ile Üsküdar, Paşalimanı, Kuzguncuk ve Salacak sahillerinden vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenen gösteriler nedeniyle Boğaz kıyısındaki yollarda trafik kilitlendi.

Gösterilerin Büyükşehir Belediyesine 2 milyon 250 bin YTL'ye mal olduğu belirtildi.

İstanbul Valisi Güler Dolmabahçe Sarayı'nın ana giriş kapısı şeklindeki büyük boyutlu ''Cumhuriyet Pastası''nı kesti.

Öte yandan, İstanbul Boğazı'ndaki gösterinin ardından Taksim Meydanı'nda da havai fişek ve ışık gösterisi yapıldı.

Kaynak: AA