Vali Güler, 9 Çocuklu Yoksul Bir Ailenin İftar Sofrasına Konuk Oldu

Vali Güler, 9 Çocuklu Yoksul Bir Ailenin İftar Sofrasına Konuk Oldu

İstanbul Valisi Muammer Güler ve Eşi, Gaziosmanpaşa'da Yaşayan 5'i Engelli, 9 Çocuklu Fakir Bir Ailenin İftar Sofrasına Konuk Oldu.

Vali Güler, 9 Çocuklu Yoksul Bir Ailenin İftar Sofrasına Konuk Oldu

İstanbul Valisi Muammer Güler ve eşi, Gaziosmanpaşa'da yaşayan 5'i engelli, 9 çocuklu fakir bir ailenin iftar sofrasına konuk oldu.

Geçen hafta Kartal'da bir yoksul sofrasına konuk olan İstanbul Valisi Muammer Güler, bu kez eşi Neval Güler ile birlikte Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi 1157. Sokak'ta oturan 9 çocuklu Çiftçi ailesinin iftar sofrasına konuk oldu. Vali Güler'e Gaziosmanpaşa Kaymakamı Ferhat Çağlar da eşlik etti. Güler ve Çağlar, iftar yemeğinin ardından evin reisi Mehmet Çiftçi'nin sorunlarını dinledi. Daha önce şoförlük ve hamallık yaptığını belirten ve 6 yıldır kan basıncının düşmesi nedeniyle çalışamadığını anlatan

Çiftçi, 5 çocuğunun engelli olduğunu, 3 çocuğunun okula gittiğini söyledi. Çiftçi, çalışan 2 kızının geliriyle geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını, kalabalık oldukları için ev kiralayamadıklarını ifade etti. Çiftçi'nin eşi Anzilha Çiftçi ise Güler'e gözyaşı dökerek yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Vali Güler, Mehmet Çiftçi'ye, eşine ve ailenin en büyük kızı Seher'e içinde para olan bir zarf sunarken, Neval Güler ise yakında evlenecek olan Seher'e cumhuriyet altını hediye etti. Vali Güler, evden ayrılırken erzak yardımı ve çocuklara eğitim seti ve oyuncak verdi. Çiftçi ailesi ile vedalaşan Güler, sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirdiklerini, sosyal millet olmanın gereklerini de vatandaşların yapması gerektiğini söyledi.

(ÖÖ-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA