Vali Deniz'den İlçe Ziyareti

Vali Deniz'den İlçe Ziyareti
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Batman Valisi Ahmet Deniz, Kozluk ilçesinde incelemelerde bulundu.

Batman Valisi Ahmet Deniz, Kozluk ilçesinde incelemelerde bulundu.

Kozluk Kaymakamlığını ziyaret eden Deniz, Kaymakamı Osman Bilici'den ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Vali Deniz, kaymakamlıkta okul müdürlerinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, "Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesi" kapsamında, eğitim alanında çok önemli çalışmaların yapıldığını söyledi.

Okul öncesi eğitimin önemine değinen Deniz, "Çocuğumu Seviyorum Ana Okuluna Gönderiyorum" projesi sayesinde, Batman'da okul öncesi eğitimde okullaşma oranın Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını ve pilot il seçildiğini hatırlattı.

Deniz, şunları kaydetti:

"Eğitimdeki başarının en temeli öğretmenlerimizdir. Okul müdürlerimize düşen görev, takım ruhu ile hareket etmeleridir. Herkesi kucaklamalıyız. Öğretmenlerimizin özellikle veli ziyaretleri çok önemlidir. Velileri de eğitimin içine katmalıyız. Eğitim paydaşlarından birini, eğitimin içine almadığımız zaman sorun yaşamaya başlıyoruz. Bu noktada her fırsatta velilerimize bir, bütün ve beraber olduğumuzu anlatmalısınız. Bizim tek derdimiz, bir tane bile olsa öğrencimizin kandırılı,p terör örgütünün tuzağına düşmesini engellemektir."

Toplantının ardından Farabi Ortaokulunu ziyaret eden Deniz, daha sonra Kozluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title