Vali Demirer'den Yüksek İhtisas Hastanesi'ne Ziyaret

Vali Demirer'den Yüksek İhtisas Hastanesi'ne Ziyaret

Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer, "Hasta Servis Odaları ve Hizmetleri Yeniden Yapılandırma ve Düzenleme" Çalışması Yapılan Yüksek İhtisas Hastanesi'ni Ziyaret Etti.

Vali Demirer'den Yüksek İhtisas Hastanesi'ne Ziyaret

Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer, "hasta servis odaları ve hizmetleri yeniden yapılandırma ve düzenleme" çalışması yapılan Yüksek İhtisas Hastanesi'ni ziyaret etti.

Vali Mustafa Bahrettin Demirer'e program hakkında bilgi veren Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Osman Acar, yapılan anketler ışığında yola çıkarak hastanede yataklı tedavi hizmeti alan hastalar için sosyal servis hizmetleri adı altında bir bölüm oluşturduklarını söyledi. Sosyal servis hizmetlerinde televizyon izleyen hastaların sohbet ederek diyalog kurmalarının hedeflendiğini kaydeden Başhekim Acar, "Günümüz dünyasında sağlık sektörü teknoloji ve hizmet alanında süratle gelişmektedir. Bu gelişme ise sağlık kuruluşlarında hasta hakları akreditasyon kalite ve otomasyon gibi kavramları gündeme getirmektedir. Bu konuda özel hastanelerde nadiren rastlanan kamu hastanelerinde ise ilk sayılabilecek uygulamayı hayata geçirmenin mutluluğunu ve heyecanı içerisindeyiz. Hasta profili ve beklentilerinin değişim ve gelişimi, hasta memnuniyetinin en üst düzeylere çıkması gerekmektedir. İlerleyen günler de hastalarımızın isteği doğrultusunda bu yönde çalışmalarımız sürecektir" dedi.

Hastanede incelemelerde bulunan Vali Mustafa Bahrettin Demirer de, "Hastanede yapılan yeniliklerden duyulan memnuniyetin hastalar tarafından dile getirilmesi gerekir. Hasta olduğumuz ilk çaldığımız kapı hastanelerimizdir. Doktorun çizeceği yol doğrultusunda ilerlersek derdimizin dermanın bulmak kolay olur. Yapılan yenilikler gayet güzel. Son teknoloji aletlerin Yüksek İhtisas Hastanesi'nde olması bizleri sevindirdi. Hastalarımız Ankara'ya gitmeden memleketlerinde tedavi olma imkanı bulacaklar" diye konuştu.

(SY-BÖ-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA