Vali Daşöz, Depremde Hasar Oluşan Köyleri Gezdi

Vali Daşöz, Depremde Hasar Oluşan Köyleri Gezdi

Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde Meydana Gelen 5.9 Büyüklüğündeki Depremde Malatya'nın Pütürge ve Doğanyol İlçelerine Bağlı Bazı Köylerde de Hasar Oluştu. Vali Halil İbrahim Daşöz Bölgede İncelemelerde Bulundu.

Vali Daşöz, Depremde Hasar Oluşan Köyleri Gezdi

Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde Malatya'nın Pütürge ve Doğanyol ilçelerine bağlı bazı köylerde de hasar oluştu. Vali Halil İbrahim Daşöz bölgede incelemelerde bulundu.

2. Ordu Komutanlığı'ndan temin edilen helikopter ile Pütürge ve Doğanyol'a bağlı köylere giden ve bölgede inceleme yapan Vali Halil İbrahim Daşöz, köylülere her türlü yardımın yapılacağını söyledi. Köylülerle sohbet eden Vali Daşöz, "Mala gelen zararı devletimiz telafi eder. Bu konuda rahat olun. Önemli olan can kaybının olmamasıdır" dedi. Köylüler de Vali Daşöz'e teşekkür etti.

Pütürge ve Doğanyol'da yaptığı incelemeler sonrasında döndüğü Malatya'da makam odasında bir basın toplantısı düzenleyerek değerlendirme yapan Vali Halil İbrahim Daşöz, "Elazığ'a bir kurtarma ekibi gönderildi. Pütürge'nin Köklükaya, Örencik, Yamaç ve Deredüzü köylerinde hasarlar söz konusudur. Doğanyol İlçesi Ulutaş Köyü'nde de hasar söz konusudur. Kaymakamlar 9 evin yıkıldığını bildirdi. Doğanyol'daki PTT ve Telekom binalarının da hasar gördüğü bildirildi. Yöreye çok sayıda çadır sevkıyatı yapıldı" diye konuştu.

(NA-BK-OK-Y)